Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

22.05.2023

У Тернополі вшанували пам'ять жертв політичних репресій

У День пам'яті жертв політичних репресій тернополяни разом з духовенством помолилися за упокій душ невинно вбитих. Участь у заході взяв перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук.

«У день пам'яті жертв політичних репресій завжди згадую дідуся Володимира, якого разом з батьками, сестрами і братами радянська влада примусово виселила з села Бурканів до Сибіру у 1939 році. Тільки за те, що вони були українцями і господарювали на своїй землі. На жаль, звідти не повернулись його мати і батько. А йому з братами і сестрами вдалося вижити і через кілька років повернутись додому, — розповідає Володимир Болєщук. — Дядько Іван, рідний брат дідуся, закінчив Віденську академію і був професором теології. Викладав в гімназії в Дрогобичі. Він був сотником УПА. За свої проукраїнські погляди був ув'язнений та живцем залитий бетоном у в'язниці Бригідка. Дядько Петро був учнем школи у Золотниках, коли його ув'язнили на 25 років за те, що був у русі спротиву та боровся з ворогом».

Володимир Михайлович зазначив, що ці історії — одні з мільйонів тих, які довелося пережити українським родинам, тому ми не можемо пробачити ворогу злочини минулого і сьогодення. 

Присутні поклали квіти до пам'ятника «Жертв політичних репресій» та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.