Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини у ці хвилини розпочав академію, присвячену 75-ій річниці штурму сотнею УПА «Бурлаки» окупаційних радянських установ райцентру Великий Глибочок
Захід відбувся у будинку культури Великого Глибочка.
Упродовж століть українці боролися за волю й незалежність. Найвищим мірилом честі та гідності завжди був безкомпромісний бій з поневолювачами. На вівтар свободи покладено життя тисяч синів та дочок України. Вагому лепту в скарбницю національно-визвольних змагань внесла Тернопільщина.
Герої живі, допоки про них пам’ятають. Тому нам надзвичайно важливо зберігати відомості, інформацію про кожного з учасників визвольної боротьби нашого краю. Нині все менше залишається людей, які були її учасниками. Та основне, щоби пам’ять про них і про їхні подвиги не зникла з наших сердець.
Діяльність ОУН-УПА є одним із найяскравіших прикладів боротьби за незалежність — не тільки в українській, але й у світовій історії. Порівняно невелика армія українців виступила проти двох імперіалістичних монстрів, воювала на три фронти, змінила геополітичний розклад у Європі. Жахливі наслідки діяльності Радянської влади в Україні, голодомори, репресії, терор у Східній Україні в 1920-41 рр., катування, масові вбивства, четвертування людей в тюрмах НКВД у Західній Україні в 1939-41рр. та не менш людиноненависне ставлення Гітлера, остаточно розлютили українців, змусивши їх дати опір Німеччині та Московському більшовизму. Саме тому мирне населення масово вливалося в ряди УПА, чим могло підтримувало упістів.
Впродовж декількох років на території нашої області здійснювалися успішні наступи на районні адміністрації спочатку німецьких, а згодом й радянських окупантів, нищилися районні установи військ НКВС, військові комісаріати, тюрми, фінансові установи тощо. З поверненням радянської влади, лише за чотири місяці 1944-1945 років відбулося 80 повстанських боїв, у яких упістам вдалося завдати каральним силам влади дошкульних втрат у людських і матеріальних ресурсах. Німецькі та більшовицькі сили втратили понад 3000 військових та урядовців. Натомість вояки УПА здобули багато зброї, врятували тисячі наших людей від мобілізації та вивезення у Сибір. Серед тих героїв були і повстанці сотні УПА «Бурлаки», які 21 січня 1945 року пішли штурмом на окупаційні радянські установи райцентру Великий Глибочок. Штурмів райцентрів та містечок області з січня 1945 по жовтень 1945 було - 9.
Це був лише один епізод непримиренної боротьби за незалежність, проте він став ще одним взірцем для наслідування майбутніми поколіннями.