Онлайн засідання школи професійного зростання
Реформування освітньої моделі вимагає від учителя переосмислення усталених освітніх стандартів та цінностей. Модернізаційні процеси й виклики сьогодення стимулюють педагога, особливо класного керівника, до налагодження з учнями та їх батьками позитивних, довірчих взаємостосунків, які базуються на демократичних засадах. Відповідно до цього взаємодія між ними має набувати конструктивно-позитивного змісту, бути виявом нового мислення педагога, який майстерно володіє емоційною компетентністю.
Нова професійна роль стимулює педагога до органічного поєднання навчального та виховного аспекту, а відповідно, вміння бачити дитину в цілісному контексті; психологічної готовності переходу від авторитарної до толерантної педагогіки.
Ці та інші важливі освітні питання були предметом розгляду та обговорення на занятті постійно діючої школи професійного зростання «Формування емоційної компетентності класного керівника, дітей та учнівської молоді» для новопризначених класних керівників закладів загальної середньої освіти області, організованої та проведеної в режимі он-лайн Оксаною Сесик, методистом центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, та Оксаною Жизномірською, кандидатом психологічних наук, доцентом кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти цього ж закладу.
Світозара Хома, завідувачка центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, докладно розповіла про специфіку роботи класного керівника відповідно до освітніх змін в умовах дистанційного навчання.
Оксана Жизномірська презентувала науковий підхід щодо формування емоційної стійкості класного керівника в умовах сучасних викликів.
Оксана Сесик ознайомила учасників школи професійного зростання з особливостями методичних аспектів моделювання позитивного мислення та співпраці педагога і школяра.
Цікавою та розмаїтою була презентація психотехнік щодо формування емоційної компетентності педагога, запропонована Світланою Демидась, методистом навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи інституту.
Учасники заходу мали можливість ознайомитися з рекомендаційним бібліографічним списком газетно-журнальних статей «Формування емоційної компетентності класного керівника, дітей та учнівської молоді», підготовленим Інною Сіньковською, завідувачкою науково-педагогічної бібліотеки.
Підсумком заняття були міркування про те, що сучасній школі потрібен педагог, особливо класний керівник, який виступає в якості самодостатньої особистості, є взірцем педагогічної та духовної культури, прагне до оволодіння техніками гуманістично орієнтованої професійної діяльності.