Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

05.10.2020

Після багаторічної перерви у Байковецькому костелі відбулася урочиста Свята Меса

https://bsr1653.gov.ua/ 

Нещодавно  у селі Байківці мала місце без перебільшення епохальна подія: вперше після багатьох десятиліть у місцевому костелі відбулося урочисте Богослужіння. Перед її початком Архієпископ Митрополит Римсько-Католицької церкви в Україні Мечислав Мокшицький висловив щиру подяку керівництву Тернопільської обласної державної адміністрації та керівництву Байковецької громади за передачу в користування парафії Святого Шарбеля храму.

Владику у поїздці до Байковець супроводжували Єпископ-помічник Едуард Кава та Єпископ-сеньйор Одесько-Сімферопольської дієцезії Броніслав Бернацький.

В урочистостях взяв участь синкел у справах мирян Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Української Греко-Католицької церкви митрофорний протоієрей отець-доктор Андрій Іван Говера.

Перед початком Меси заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Устенко, звертаючись до присутніх, сказав: «Сьогоднішня подія – це хороший приклад того, як можна знайти порозуміння у суспільстві. Ми знайшли спосіб як повернути храм у селі Байківці в лоно католицької церкви». Опісля перший заступник Байковецького сільського голови Микола Дума вручив Архієпископу Мечиславу ключі від храму.

Вслід за Архієпископом до костелу ввійшли священники та запрошені гості. Перед початком Богослужіння настоятель парафії святого Шарбеля отець Юрій Ткач коротко розповів про історію костелу у Байківцях і запросив Архієпископа Мечислава очолити урочисту Месу.

Величною частиною Богослужіння стало передання місцевому храму реліквій (мощей) святого Шарбеля. Їх вручив засновник церкви маронітів (католиків з Близього Сходу) в Україні Ільяс Сассін.

Завершилися урочистості подячними словами які виголосили настоятель храму о. Юрій Ткач, представник парафіян Іван Іскерський, мітрат Андрій Говера.

Перший заступник сільського голови Микола Дума також привітав усіх присутніх з величною подією і від сільського голови Анатолія Кулика і від себе особисто побажав усім Божого благословення та опіки Пресвятої Богородиці.

На завершення богослужіння прозвучав духовний гімн України «Боже великий, єдиний!».

І наостанок кілька слів про Святого Шарбеля. Святий Шарбель (при народженні Юсеф Махлуф) народився 8 травня 1828 року. Арабський католицький святий та чудотворець з Лівану, мароніт. 9 жовтня 1977 року священномонаха-мароніта Шарбеля зараховано до Сонму Святих. Під час канонізації цього ліванського духовного подвижника Папа Римський Павло VI назвав його одним із найбільших святих XX століття. Святий Шарбель був пустельником, жив у монастирі св. Марона у Лівані. Ще за життя Св. Шарбель був відомий як чудотворець, а після смерті число зцілень за його заступництвом щоразу збільшувалося. На його могилі з'явилося незвичайне сяйво, про яке свідчили багато людей, у тому числі і місцевий мусульманський префект. Це сяйво неможливо було пояснити раціонально. Врешті-решт влада дала дозвіл відкрити труну. Тіло святого відлюдника виявилося нетлінним, а через 4 місяці труну знову відкрили уже в присутності комісії експертів, які підтвердили, що тіло збереглося в такому стані, ніби його щойно поклали в труну.

В духовній літературі є описано дуже багато прикладів чудесних зцілень за час земного життя святого Шарбеля, але ще більше після його смерті. Тож з вірою у серці і щирою молитвою будемо просити у святого Шарбеля зцілення для наших душ і тіл.