У форматі педагогічного форуму
Науково-педагогічні працівники кафедри теорії і методики дошкільної та початкової освіти Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка стали учасниками Всеукраїнського педагогічного онлайн-форуму «Нові вектори Програми «Дитина»», що проходив на базі Педагогічного інституту Київського університету ім.Бориса Грінченка. Програма «Дитина» в освітньому просторі України діє з 1991 року, відповідає на потреби суспільства та виклики часу, постійно вдосконалюється і змінюється, враховує оновлену філософію освіти щодо формування змісту освіти дітей і просвітництва батьків.
Останній фактор обумовив напрямки роботи онлайн-форуму. Його учасники звернули особливу увагу на характеристику сучасної дитини у контексті теорії поколінь, що вплинуло на визначення нових ідей Програми. Насамперед була забезпечена етико-естетична домінанта змісту Програми та її узгодженість із філософією та принципами Нової української школи. Фахівці аналізували мету, форми і засоби партнерства педагогів і батьків, досліджували особистісно зорієнтовані засади роботи вихователя з дітьми в інклюзивних групах, характеризували традиції та інновації ігрової діяльності в освітньому процесі, а в загальному – визначили умови, можливості та перспективи створення сприятливого середовища для зростання сучасної дитини у контексті її вміння взаємодіяти з навколишнім світом на засадах добра і краси.
Крім науковців – фахівців закладів вищої освіти, у роботі форуму брали участь педагогічні працівники дошкільних установ, працівники управлінських і методичних служб системи дошкільної і початкової освіти, журналісти фахових часописів, студенти і магістранти спеціальності «Дошкільна освіта».
Практична частина форуму розпочалась із презентації основних розділів оновленої Програми «Дитина». Обговорювалися доповіді: «Особливості сучасних дітей у контексті теорії поколінь», «Етико-естетична домінанта змісту оновленої Програми «Дитина»», «Партнерство батьків і педагогів: єдність мети, варіативність засобів», «Створення середовища зростання сучасної дитини: предметний і соціальний світ», «Ігрова діяльність у закладах дошкільної освіти – базис освітнього процесу», «Форми роботи в сучасному закладі дошкільної освіти» тощо.
Значний обсяг питань теоретико-методичного і навчально-практичного характеру учасники форуму вирішували у форматі стендових доповідей. Аналізувалися проблеми «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Здоров’я та фізичний розвиток дитини раннього і дошкільного віку», «Комунікативний розвиток дитячої особистості», «Екопростір розвитку дитини», «Дитяче експериментування та винахідництво», «Вікові особливості психічного розвитку дитини».
Активно проходило обговорення змісту окремих розділів Програми «Дитина», яке поступово переросло у підбиття підсумків форуму із традиційним обміном думками та з діалогічними доповненнями формату «запитання – відповідь». У підсумку, презентація основних розділів оновленої Програми «Дитина» пройшла змістовно, цікаво, а за окремими параметрами – вичерпно. Учасники онлайн-форуму отримали змогу ознайомитись із теоретико-методичними підходами до тематики наукового дистанційного зібрання фахівців різних закладів вищої освіти, працівників системи дошкільної освіти, стали учасниками обговорення стендових доповідей.