Квест-технології як інноваційна форма роботи
У Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу Google Meet відбулося онлайн-заcідання проблемної групи вчителів хімії області «Особливості, форми та методи роботи в умовах впровадження Концепції Нової української школи».
Основною темою засідання стало впровадження квест-технологій як інноваційної форми роботи в процес навчання хімії у школі. Як мотивувати учнів до вивчення хімії, як їх зацікавити, як урізноманітнити уроки? Це питання, які постійно вирішує кожен педагог. Однією з таких методик, яка вчить знаходити необхідну інформацію, піддавати її аналізу, систематизувати та розв’язувати задачі є квест.
Члени проблемної групи обмінялися досвідом з даної проблеми, презентували власні розробки квестів, які вони пропонують для використання на уроках і в позакласній роботі. Розвиваючі квести «Очима хімії», «У пошуках хімічних скарбів», «Подорож хімічним лабіринтом», «Основні класи неорганічних сполук» запропонували вчителі хімії Неля Бончик (Шумська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1), Оксана Хмельницька (Дарахівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Наталя Машталір (Підволочиська ЗОШІ-ІІІ ст.) та Галина Охман (Збаразька ЗОШ І-ІІІ ст. № 1). Не менш цікавими виявились квести-контрольні роботи, складені вчителем Чортківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Тетяною Садовською та вчителем Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. № 22 Наталією Тарас. Розробки даних квестів розміщено у вільному доступі на сторінках блогу Тернопільського ОКІППО «Для вчителів хімії».
Учасники проблемної групи також розглянули актуальні питання реформування української хімічної термінології.