Вони бачать серцем…
У всесвітньому масштабі Міжнародний день Білої тростини — символу незрячої людини — був затверджений 15 жовтня 1970 року з ініціативи Міжнародної федерації сліпих. «Толерантність, Рівноправність, Інтеграція» – такий його девіз.
Фонд Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки поповнився незвичайною цінною новинкою для слабозорих та незрячих осіб - книжкою Світлани Поліщук «Явища природи». Книжка надрукована рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Випущена книжка в рамках Благодійної програми «Світ на дотик» Міжнародного благодійного «Здоров’я майбутнього».
А також кожен охочий може ознайомитися і взяти книжки додому для прочитання у відділі міського абонементу, де представлена 71 назва книжок, надрукованих шрифтом Брайля, що розраховані на дитячу і дорослу аудиторію.
Олексій Войтович, голова Тернопільської обласної організації УТОС, багаторічний читач Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, розповів про історію та сьогодення Міжнародного Дня білої тростини.
Історія білої тростини починається з 1921 року. Англієць Джеймс Бігс, осліпнувши в молодості, намагався вести активне самостійне життя, і щоб відрізнятися від звичайних перехожих з паличками, пофарбував свою тростину в білий колір. Те ж саме він радив робити іншим незрячим. Але тільки через десять років, завдяки благодійним організаціям і пресі, англійських сліпих стали централізовано забезпечувати білими тростини.
У вересні 2020 року відділ міського абонементу ТОУНБ відвідали Уляна Верста з донькою Надійкою, яка навчається в навчально-виховному комплексі № 28 міста Тернополя, в 4 класі, і яка є людиною з інвалідністю по зору.З ними була Тетяна Гойтко, учитель-дефектолог цього закладу, яка навчає дітей читанню книжок шрифтом Брайля.Бібліотекарі були вражені, як Надійка вправно читає текст в книжці, надрукованій альтернативним шрифтом і розпізнає малюнки.
Книгозбірня пропонує ознайомитися з віртуальною виставкою книжок шрифтом Брайля, яка розміщена на веб-сайті Тернопільської ОУНБ. Книжки надійшли до бібліотеки упродовж 2016 – 2020 років.Віртуальна виставка постійна й поповнюється новими виданнями. Книжки безкоштовно надходять до книгозбірні від благодійного фонду Нечитайло.