Як формувати ідеал українця нової генерації
Формування в учнів ціннісного ставлення до суспільства, держави та до себе зокрема, відчуття своєї належності до України, усвідомлення єдності власної долі з долею своєї країни, активної за формою та моральної за змістом життєвої позиції є головною домінантою національно-патріотичного виховання в процесі шкільного навчання, у тому числі, навчання математики.
«В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім – Батьківщина». Ці рядки Ліни Костенко стали лейтмотивом педагогічного дискурсу «Формування ідеалу українця нової генерації через життєписи успішних людей нашого краю» для учителів математики закладів загальної середньої освіти області, організованого Оксаною Сесик, методистом центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти та Тетяною Іванюк, методистом відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти. Захід проведений в режимі он-лайн.
Учасники заходу мали можливість прослухати змістовні та високопрофесійні виступи наукових та методичних працівників інституту післядипломної освіти, а також ознайомитися з досвідом роботи творчих і креативних учителів математики Тернопільської середньої школи І-ІІІ ступенів № 29 з поглибленим вивченням іноземних мов.
Доповідачі й учасники педагогічного дискурсу мали нагоду не лише висловити свої міркування з проблем, які розглядалися, а й поставити запитання у чаті та отримати на них відповіді впродовж роботи.