9 листопада — День української писемності та мови
Шановні краяни!
Вітаю Вас із Днем української писемності та мови. Це свято було встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року, щоб ще раз підкреслити неоціненну роль мови у становленні нації. Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу —цінністю, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Тисячоліттями плекала мову наша земля, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.
Багато жорстоких століть пережила українська мова, мужньо витерпівши наругу різних режимів. Загалом нараховують 22 заборони української мови, 8 з них – у радянський час. Наступ на українську мову, на жаль, триває і в незалежній Україні. Проросійські сили переходять до руйнівних дій проти української мови, відтак – проти нашої держави, її незалежності. То вони сумніваються у конституційності Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», то хочуть дозволити навчання в школах недержавною мовою і у такий спосіб за державний кошт «виховувати» нових українофобів із позицією «какая разніца».
Пам’ятаймо, що мова - непереможна зброя. І зараз вона є частиною захисту України у гібридній війні з країною-агресором – Росією.
День української писемності та мови - це настанова нам, українцям, шанувати рідне слово, мову, знати й поважати свою історію та культуру.
Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук