Інноваційна освітня діяльність як один з аспектів становлення Нової української школи
Освітня галузь України в сучасних умовах становлення орієнтована на формування ключових компетентностей здобувачів освіти для ефективної їх адаптації до змінних соціальних умов та самореалізації в усіх життєвих аспектах. У зв’язку з цим в суспільстві виникла потреба у створенні шкіл нового формату та формуванні сприятливого середовища для виникнення, апробації і впровадження педагогічних новацій щодо реалізації актуальних освітніх завдань.
Саме тому у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти за допомогою платформи сервісу відеоконференцій Google Meet відбулося обласне онлайн-засідання круглого столу «Модернізація сучасних закладів загальної середньої освіти шляхом інноваційної освітньої діяльності як одного з аспектів становлення нової української школи» для керівників закладів освіти, які беруть участь у реалізації інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа».
Акцентував увагу присутніх на особливостях організації дослідно-експериментальної роботи як одного з практичних аспектів реалізації інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа» Ігор Вітенко, кандидат географічних наук, заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва ТОКІППО.
Олександр Петровський, кандидат історичних наук, доцент, директор Тернопільського ОКІППО, розкрив науково-методичні основи реалізації інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа» через призму ціннісних орієнтирів та соціальних аспектів.
Продовжив онлайн-засідання круглого столу Володимир Черняк, професор, доктор біологічних наук, виконуючий обов’язки завідувача кафедри змісту і методик навчальних предметів ТОКІППО, розповіддю про біостаціонар як експериментальний майданчик для науково-дослідної роботи в рамках інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа».
Про створення діагностичних карт і проведення опитування учасників освітнього процесу для ефективної реалізації інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа» доповіла Діана Яценко, методистка, виконуюча обов’язки завідувачки лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО.
Людмила Кучер, методистка лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО, розкрила практичні аспекти формування здоров’язбережувальної та соціальної компетентностей учасників інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа».
Власним досвідом щодо створення ЕКО-спільноти школи через атмосферу позитивної та раціональної взаємодії зі світом поділилася Галина Гичка, директорка опорного закладу Почаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.