Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

31.12.2020

У художньому музеї діє виставка різдвяних листівок

 

Прообразом сучасної святкової листівки слід вважати середньовічні гравюри, присвячені народженню Ісуса Христа, зокрема, гравюра на дереві XVI ст. із підписом латиною: « Я- Христос Дитина, народжена від чистої Діви. Смертний, нехай новий рік для тебе буде щасливим».

Перші тиражовані різдвяні листівки випустили в Англії за малюнками, створеними 1794 року художником Добсоном. Масовий випуск поштових карток розпочався 1869 року. У Франції та Німеччині листівки стали випускатися 1870-го, в Англії, Швейцарії — 1871-го, у Росії — 1872 року. Тоді ж з’явилися і філокартисти — колекціонери листівок. А через 25 — 30 років, на зламі XIX — XX століть, це захоплення стало у світі масовим.

Тернопільський обласний художній музей має велику колекцію Різдвяних та Великодніх листівок, які експонуються на тематичних виставках. Але цього року представлено різдвяні листівки з колекції Вікторії Сліпченко (м.Київ).

В експозиції – 130 поштівок. Найбільше представлено авторських листівок львівської художниці Стефанії Гебус-Баранецької (1905-1985), виконаних в техніці кольорового лінориту. Такі листівки вручну робили в незначних кількостях львівські художники-графіки в 60-80-х рр. У продажу вони ніколи не були, розповсюджувалися між знайомими та друзями. Представленими на виставці листівками С.Гебус-Баранецька вітала київського художника Миколу Сліпченка.

У сюжетах можна помітити гілочки ялини, свічки, ялинкові прикраси. Кожна листівка багато декорована орнаментами – геометричними і рослинними, також присутній напис «З Новим Роком!».

Цікавими є листівки С. Караффи-Корбут, І. Буги, Л.Іванової, Т.Слойки. Кожна з них – неповторна і несе в собі енергетику свята, атмосфери родинного затишку і тепла.

Виставка діятиме до 20 січня 2021 року.