Йому завжди буде 30: Володимир Івасюк – символ української пісні
4 березня 1949 року в Кіцмані Чернівецької області в сім'ї вчителів Михайла та Софії Івасюків народився відомий композитор, автор безсмертної «Червоної рути» – Володимир Михайлович Івасюк.
Володимир Івасюк був надзвичайно талановитою та неординарною особистістю, а його щира, безмежна любов до рідного краю вилилася у сотні музичних творів, які лунатимуть завжди на українській та міжнародних естрадах. Він є автором ста семи пісень, п’ятдесяти трьох інструментальних творів, музики до двох спектаклів. Майстерно грав на скрипці, а крім того – на фортепіано, віолончелі, гітарі, сам виконував власні пісні, мав художній талант, захоплювався фотографією та кінозйомкою.
Його земне життя тривало лише 30 років. Але за цей короткий час він виконав свою місію, використав талант і потенціал, зробивши українську пісню відомою на весь світ. Феномен Володимира Івасюка у тому, що його пісні до сьогодні звучать, вони популярні, їх знає молодь, а сучасні виконавці їх переспівують.
Творчий та життєвий шлях видатного митця, патріота, життєлюба – вже давно став символом нелюдського ставлення тоталітарної радянської системи до свого народу. Попри численні спроби заглушити його «Червону руту», вона тільки гучніше лунала, пробуджуючи український народ скинути ненависні пута.
Іменем Володимира Івасюка названо вулиці в обласних центрах: Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Сумах, Дніпрі, Кропивницькому та в десятку інших міст і містечок України. В його честь реалізовано велику кількість музичних проектів, а найвідоміший український фестиваль «Червона Рута», який стартував у вересні 1989 року в Чернівцях продемонстровав могутнє й потужне прагнення народу до нового, незалежного шляху.
У 2009 році Володимиру Івасюку посмертно присвоєно звання Героя України.