Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

05.03.2021

Тернопільські медики закликають берегти слух

В рамках міжнародного дня охорони здоров’я вуха та слуху, який щорічно відзначають в березні, проводять заходи спрямовані на те, щоб підвищити поінформованість населення про можливі проблеми зі слухом.

Втрата слуху вважається сенсорною формою інвалідності у світі. Порушення слуху може бути вродженим, набутим, генетично зумовленим, внаслідок перенесених травм, лікування токсичними препаратами, шкідливими факторами навколишнього середовища, зокрема впливу дуже гучних звуків, хронічної вади, ряду захворювань: кір, краснуха, менінгіт.

Слід зауважити, що навіть незначне зниження слуху, яке трапилося у ранньому дитинстві, негативно відбивається на формуванні вербальної мови та мовлення.

Недорозвиток мовлення або його відхилення ускладнюють контакт дитини з навколишнім світом, дитина не чує свого голосу та мовлення людей, котрі оточують її, а отже виникає:

  •   неспроможність їх наслідувати;
  •   пізнавати щось нове;
  •   вчитися відтворювати нові навички;
  •   погіршення пам'яті;
  •   а також розвиваються судинні захворювання.

Зазвичай питання на наявність слуху в малюка виникає у тих етапах, де одна або кілька осіб позбавленні слуху, якщо дитина перенесла захворювання пов’язане із вживанням антибіотиків. Необхідно стежити за тим, як дитина їсть, спить, коли почала тримати голівку, сидіти, вставати. Як розвивається психологічний розвиток.

Увагу мами має насторожити те, що в 5-6 місяців дитина не реагує на брязкальце, не повертає голову, коли її кличуть по імені, не прокидається від дзвінка у двері чи по телефону.

У 1-1,5 роки життя дитина добре має оволодівати першими словами, тобто малюк позначає звуками улюблені іграшки, своїх близьких прохання ма-мо, ба-ба, ай-ай, ха-ха, ложка.

Батькам необхідно звернути особливу увагу на свої дитину якщо:

  •     дитина народилася від багатопліддя;
  •     мама перенесла під час вагітності інфекційні захворювання, особливо вірусні: краснуху, кір, епідемічний паротит, вітряну віспу, оперізуючий лишай, цитомегалові́русну інфекцію, герпетичну інфекцію;
  •     мама вживала під час вагітності ототоксичні препарати;
  •     дитина народилася  з вагою тіла менше 1,5 кг;
  •     дитина з пологовими травмами та внутрішніми крововиливами;
  •     батьки дитини мають порушення слуху чи обтяжний генетичний анамнез.

Інформацію підготувала лікар-отоларинголог дитячий

КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР

Шмигельська Марія Богданівна