Такий різний Шевченко: в Тернопільській книгозбірні розповіли найцікавіше про літературного генія
Талановитий поет, художник, пророк, гордість українського народу – таким ми знаємо Тараса Шевченка ще зі шкільних парт. Але хіба достатньо цих знань, щоб описати цю монументальну постать в українській літературі, культурі та історії народу в цілому?
Під час літературно-музичного вечора «Думи мої, думи мої…», що відбувся в Тернопільській обласній бібліотеці для дітей з нагоди 207-ї річниці дня народження Кобзаря, присутні відкрили для себе іншого Шевченка, доторкнулись до його досконалого поетичного слова, заглянули у його витончену пісенну душу.
Був невисокого зросту, мав гарний смак щодо одягу, намалював 1300 картин, 800 з яких збереглися до нашого часу, з 47 років життя лише 12 був вільним – цю та багато іншої цікавої інформації про Тараса Григоровича було розкрито у відеопрезентації від KozakTV «Тарас Шевченко. Цікаві факти».
Пісенну історію заходу творили учасники театру пісні «Оберіг» під керівництвом неперевершеної Ярослави Декалюк. У виконанні колективу прозвучали композиції на вірші Тараса Шевченка «Думи мої, думи мої…», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт», а також інші, улюблені всіма народні пісні.
Крім того, у день народження Тараса Шевченка у коворкінг-студії бібліотеки презентували озвучену книжкову виставку «Читаймо Тараса, учімось в нього».
Унікальність цієї експозиції полягає в тому, що на ній серед багатьох інших представлені: репринтне видання «Кобзаря» мовою оригіналу (1974 рік), «Кобзар» англійською мовою, який був виданий до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, англійсько-українська книга «Тарас Шевченко у пам’яті поколінь», а також суперсучасна абетка-енциклопедія «Шевченко від А до Я».
Музичним доповненням виставки стали пісні на вірші Тараса Шевченка у виконанні сучасних українських співаків, а саме: Ірини Білик, Кузьми Скрябіна, гурту «Кому Вниз» та інших.
«Дорогі діти-читачі та дорослі тернополяни, якщо ваші знання про життя і творчість Тараса Григоровича та інших геніальних українських митців обмежуються скупими фактами зі шкільної програми, то саме час завітати до нашої книгозбірні. Наші книги, знання та досвід – до ваших послуг», – запрошують у бібліотеці.
Уляна Пилипчук, редакторка ТОБД