Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

17.03.2021
Депутати Тернопільської обласної ради підтримали звернення щодо розробки відповідної нормативної бази і системного підходу у лікуванні СМА
 
Враховуючи пропозицію депутатської фракцій ВО «Свобода» в Тернопільській обласній  раді сьомого скликання, відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Тернопільська обласна рада вирішила прийняти звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо розробки відповідної нормативної бази і системного підходу у лікуванні спінальної м’язової атрофії (СМА).

Текст звернення: 

Спінальна м’язова атрофія (СМА) — рідкісне генетичне захворювання, яке вражає одного з 10-ти тисяч новонароджених, а кожен 40-й житель є носієм гена, що викликає СМА.  Хвороба призводить до прогресуючої м’язової атрофії та слабкості.

Наразі в Тернопільській області є кілька дітей з цією хворобою, зокрема Арсен Борис та Антонишин Максим.  Вартість лікування — понад 2 млн доларів. Саме стільки коштує ін’єкція Zolgensma, яка повністю вилікує дитину і вважається одним із найдорожчих ліків в світі.

Батьки та друзі відчайдушно намагаються зібрати кошти, але сума непідйомна. Тому вкрай необхідна системна робота держави для допомоги таким хворим. На сьогодні, в програмі Мінохоронздоров’я відсутній напрямок для лікування спінальної м’язової атрофії, відсутня належна державна політика щодо орфанних захворювань. Це не дає можливості пацієнту своєчасно, якісно і в повному обсязі отримати ефективне лікування. Ніякі інші форми лікування спінальної м’язової атрофії не є ефективними, а лише на деякий час відстрочують погіршення його стану.

Минулого року, за заявою батьків хворої дитина на СМА, Європейський суд з прав людини ухвалив рішення, яким зобов’язав Україну лікувати дане захворювання. Мова йде розробку розробку та прийняття відповідних документів, їх реалізацію та фінансування лікування захворювання.

Більше того, сусідні країни, лікують це захворювання.  Десятки сімей покинули Україну з причини надання лікування спінальної м’язової атрофії в інших країнах — більшість до Польщі. При умові отримання громадянства Польщі і офіційного працевлаштування батьків держава надає лікування. Виходить, що Україна залишає своїх громадян на одинці з бідою, а Польща забирає працездатних українців для розбудови власної економіки. 

Ми, депутати Тернопільської обласної ради просимо Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України просимо оперативно вжити дієвих заходів щодо розробки відповідної нормативної бази і системного підходу у лікуванні спінальної м’язової атрофії (СМА).