Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

22.03.2021

Терапевт КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР розповіла, як батькам знайти спільну мову із підлітками

21 березня в Україні відзначили Міжнародний день здоров’я підлітків.

«Підлітковий вік – це віковий період з 10-ти до 19-ти років. Це – вік стрімких фізіологічних, психологічних, соціальних змін, які відбуваються з дитиною, і саме в цей період вона потребує, як мудрої та виваженої батьківської підтримки, так і свободи у прийнятті рішень та виявленні своїх поглядів та переконань», – зазначила підлітковий терапевт  КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР, медичний координатор мережі кабінетів «Клініка дружня до молоді» в Тернопільській області Світлана Михайлівна Поворозник.

За словами фахівця, підлітковий вік умовно можна поділити на три етапи:

- з 10-12 років – молодий підлітковий вік;

- з 13-17 років – середній підлітковий вік;

- з 17-15 років – старший підлітковий вік або юність.

Світлана Михайлівна окреслила особливості підліткового віку:

- Емансипація від впливу дорослих: головним завданням батьків на цьому етапі є прийняти емансипацію, збільшити рівень свободи та допомогти дитині перейти на новий рівень – стати дорослою. Для досягнення цієї мети батьки можуть делегувати свої обов’язки: дозволяти дитині разом з дорослими приймати рішення, куди поїхати у відпустку, радитись щодо купівлі побутової техніки, чи ремонту вдома. За можливості, у підлітка має бути своя кімната, куди можуть заходити тільки з його дозволу.

- Спілкування з однолітками: найбільш значущі особи в цьому віці – ровесники. Тепер вже не оцінка сім’ї та вчителя є важливою, підліток орієнтується саме на оцінку з боку друзів та однолітків.

- Поведінкові реакції пов’язані з формуванням статевого потягу: формування статевого потягу (лібідо) та пов’язане з ним підвищення цікавості підлітків до теми стосунків та сексу є закономірним і цілком природнім явищем. Якщо в родині тема сексу під табу, то підлітки знайдуть відповіді на запитання, які їх цікавлять в іншому місці. Що саме вони дізнаються і наскільки ці знання будуть корисними та достовірними залишається зазвичай закритою інформацією для батьків.

- Хобі-реакції: підлітка притягує все, що раніше було під забороною. Саме звідси ростуть коріння такої нестримної жаги до екстремальних видів діяльності: паркур – екстремальний вид спорту пов'язаний з подоланням перешкод на висоті або інших небезпечних місцях; зачеперство – катання на дахах або інших притаманних для цього частинок потягу або іншого транспорту; руфінг - сходження на дах, найвищу точку будівель, телевізійних башт, мостів, інших висотних споруд із використанням пожежних сходів, водостічних труб а також інших небезпечних пригод та челенджів.

Водночас, психічна пластичність підлітка дозволяє йому легко піддаватися не лише негативному впливові, а й позитивному.

«Складна поведінка підлітка може створювати в батьків враження, що дитина вже немає потреби у проявах їхньої любові. Але, насправді, саме в цьому віці дитина, як ніколи потребує батьківської любові, підтримки, розуміння та визнання. Щоб налагодити комунікацію з дитиною-підлітком і не втратити довірливі стосунки, батькам варто: по-перше, визначити пріоритетну мову любові своєї дитини; по-друге, вдало використовувати всі «п’ять мов любові», підбирати їх відповідно до ситуації. До п’яти мов любові належать: слова підтримки (похвала); тактильний контакт або дотики; продуктивний час разом або спілкування; допомога; подарунки», – наголосила Світлана Михайлівна.

Підлітковий терапевт закликала батьків демонструвати свою любов у спілкуванні з підлітками, послабити контроль, виявляти власну емоційну стабільність і компетентність та бути щасливими разом, адже здоровий підліток – це щасливий підліток!