Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

28.04.2021

Територіальні громади Тернопільщини обговорили формування спроможної освітньої мережі 

Представники органів управління освітою та керівники навчальних закладів громад  Тернопільської, Львівської та Волинської областей взяли участь у пізнавальному вебінарі, присвяченому формуванню спроможної освітньої мережі в територіальних громадах.

Радниця з реформування освіти «U-LEAD з Європою» Ірина Нагорна повідомила, що у фокусі Програми серед іншого — підтримка та реформування галузі освіти та створення її спроможної мережі. Адже це не лише оптимізація, як вважає частина освітян, але й покращення якості освіти під впливом громади. «Потрібно уявити як буде виглядати спроможна освітня мережа у вашій громаді, а не відтворювати старий алгоритм. Потрібно вносити щось нове та прогресивне», — зауважила радниця.

Детальніше про стратегічні питання формування спроможної освітньої мережі у ТГ розповів експерт з освіти Програми «U-LEAD з Європою» Сергій Дятленко. Він пояснив, що освіта та добробут корелюються, адже згідно з висновками Інституту демографії та соціальних досліджень, стійкішими до життєвих випробувань є ті родини, де їхні члени мають вищу освіту. За словами експерта, графік економіста Джеймса Гекмана свідчить про те, що чимало знань закладається у дітях саме у дошкільний період, тому громадам слід звернути увагу на розвиток дитячих садочків на їхніх територіях. 

У шкільний період важливими є різноманітні спортивні та творчі активності, чим більше діти у них залучені, тим їхні показники в освіті є вищими. Позитивно впливає на успішність учнів роль бібліотек та читання в родині. Проте, не варто сварити дітей за користування гаджетами, адже за допомогою них вони теж сприймають інформацію. Крім того, змінилася мотивація сьогоднішніх школярів до навчання. Тому слід потурбуватися про новий освітній простір, який буде комфортним та безпечним для дітей, сучасне обладнання, відсутність булінгу, цифровізацію тощо.

Експертка з освіти Програми «U-LEAD з Європою» Алевтина Седюченко у своєму виступі зазначила, що потрібно створювати у громаді центри професійного розвитку вчителів, проте не варто перетворювати їх на реінкарнацію методичного кабінету. Такі структури мають стати своєрідними аналітичними центрами, які будуть міркувати над стратегічним баченням освіти, —  інформує Тернопільський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».