У Тернопільському мистецькому коледжі функціонує кімната-музей Соломії Крушельницької
З метою вшанування Соломії Крушельницької — всесвітньовідомої оперної співачки, уродженки Тернопілля, видатної постаті ХХ століття, у стінах Тернопільського мистецького фахового коледжу, який носить її ім’я, функціонує кімната-музей.
Серед експозицій кімнати-музею, яка використовується також і як навчальна аудиторія, зібрані світлини, публікації, афіші, книги, присвячені видатній співачці.
«Щороку студенти-випускники відділу «Теорія музики» знайомляться першокурсників із творчим шляхом відомої оперної співачки. Основні віхи життя Соломії Крушельницької представлені у виставкових стендах, які для зручності поділені на відповідні періоди: «Дитинство. Роки навчання Соломії Крушельницької», «Початок концертної діяльності», «Оперні виступи у світових театрах», «У зеніті і почесті слави», «Останні роки життя видатної співачки», — розповідають у коледжі.
Соломія Крушельницька — всесвітньовідома оперна діва, жінка-легенда, яка з гордо піднесеною головою голосно і всюди (Польща, Росія, Аргентина, Італія, Америка) наголошувала, що вона українка родом з Поділля. В усьому музичному світі кінця XIX — першої половини XX ст. вона була символом досконалості і неперевершеності.
«Її незрівняної краси лірико-драматичне сопрано діапазоном майже в три октави — воістину унікальне явище в оперному мистецтві. За життя Соломію Крушельницьку визнали найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін, — додають у коледжі.