Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

01.06.2021

Тернопільський обласний краєзнавчий музей запрошує на виставку «Казковий світ дитинства»

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей у краєзнавчому музеї розгорнули виставку іграшок.
 
Розвиток багатого емоційного світу дитини важко уявити без іграшок. Саме вони дозволяють дитині виразити свої відчуття, досліджувати навколишній світ, вчать спілкуватися і пізнавати себе. Іграшка приходить до дитини змалку. Зустріч з нею є цілою подією у житті маленької людини. Вона є засобом для виховання та розвитку дитини.
 
Давні іграшки виготовляли виключно з природних матеріалів. На виставці експонуються іграшки датовані кін. ХХ ст. – поч. ХХІ ст. народних майстрів із Тернопільщини (с.Голгоча Бережанський р-н; смт.Вишнівець Збаразький р-н), Львівщини (м. Яворів) та Волині (м.Ковель).
 
Серед іграшок з глини найбільш поширеними були свищики (свистунці, свистала, свистілки). Найчастіше зустрічаємо свищиків-птахів: півники, курочки, гусочки, сови, голуби, є і скульптурки різних тварин: баранців, бичків, цапків, коників, свинок, собачок, білочок, леви, а також вершників на коні, «баринь», «кумів», «панночок», тощо. Вони покриті поливою та яскраво розмальовані.
 
На виставці представлені і дерев’яні іграшки: тріскавка, фуркало, стукалка, літунець, Іванець-киванець, деркачі, свищики, торохтушки тощо. Вони орнаментовані фарбою та випалом.
 
Вдало доповнюють виставку і ляльки-мотанки, дитячі книжечки, комплект листівок «Українські народні казки» та ляльки Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки: «Буратіно», «П’єро», «Мальвіна», «Котигорошко».
 
Гулик Оксана,
науковий співробітник ТОКМ