У КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР розповіли про проблеми раціонального харчування дітей
Добре харчування — це основа здоров’я дітей, оскільки воно збільшує опірність організму до хвороботворних впливів і від нього залежить розумовий, фізичний розвиток, працездатність і сила.
«Проаналізувавши харчування дітей протягом останніх років, можна зробити висновок, що погіршення асортименту продуктів, режиму харчування, гігієни харчування сприяє зниженню індексу здоров’я дітей та підвищує розвиток хронічних захворювань, — наголошує лікар-гастроентеролог дитячий КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР Когут Тетяна Іванівна. — Часто батьки не можуть правильно організувати режим харчування дитини. Помилкою також може бути неправильне використання продуктів харчування, які не відповідають віку дитини. Батьки іноді не враховують фізіологічних можливостей дітей, пропонуючи їм надмірну кількість харчів. Проблеми з харчуванням можуть бути пов’язані із негативними емоціями (конфлікти між батьками та дитиною, обмеження свободи дитини, вимагання ідеальної чистоти, ультиматум, погрози). Неадекватне виховання батьками, які нехтують дитиною або схильні до гіперопіки, постійно все забороняють або все дозволяють, не вчать дитину адекватно реагувати на внутрішні стимули голоду і насичення їжею призводить до хибного уявлення дитини про здорове харчування та здорове тіло».
За словами фахівця, існують елементарні правила здорового харчування:
- звертайте увагу не тільки на знижений апетит, а й на підвищений;
- під час вибору місця для харчування дитини важливо створити сприятливу обстановку, самостійність, свободу;
- не використовуйте їжу як винагороду чи покарання;
- будьте в міру вимогливі, лагідні, спокійні;
- пояснюйте дитині значення здорового харчування, будьте для неї прикладом;
- меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин та вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.
«Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Отже, забезпечити нормальну життєдіяльність організму можна за допомогою раціонального харчування, яке відновлює всі енергетичні витрати, сприяє опору шкідливим впливам довкілля, підвищує фізичну та розумову працездатність і таким чином забезпечує активне довголіття», — додає Тетяна Іванівна.