У фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається старовинна дерев’яна ікона «Іоанн Хреститель»
Ікона, датована ХVIII ст., походить із села Саранчуки Бережанського району. У 1987 році ікону до музею передав живописець та громадський діяч Зеновій Мігоцький.
На іконі поясне зображення Іоанна Предтечі. У лівій руці Святий тримає розгорнутий сувій («хартію»), що говорить про початок проповіді з текстом «ПОКАЙТЕСЯ…», а права рука піднята у благословляючому жесті. Навколо голови — німб із написом на старослов’янській мові «Св. Іоанн Хреститель». Святого зображено з хвилястим темним волоссям та бородою. Одягнений він у гіматій синього та червоного кольорів.
На звороті ікони є рукописний напис на старослов’янській мові: «Сей образ відновлений за бытя Отця Григорія Концевича і брата церковного Павла Лужного 1897 року».
Отець Григорій Концевич — церковно-релігійний діяч, парох села Ценів Бережанського повіту кін. ХІХ — поч. ХХ ст., заарештований у вересні 1915 року і вивезений на заслання. Повернувся на рідну землю восени 1918 року.
У 2020 році ікона «Іван Хреститель» була внесена до проведення першочергових консерваційно-реставраційних робіт Львівською філією Національного науково-дослідного реставраційного центру України, — розповідають у музеї.