Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

07.07.2021
У фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається старовинна дерев’яна ікона «Іоанн Хреститель»
 
Ікона, датована ХVIII ст., походить із села Саранчуки Бережанського району. У 1987 році ікону до музею передав живописець та громадський діяч Зеновій Мігоцький.
 
На іконі поясне зображення Іоанна Предтечі. У лівій руці Святий тримає розгорнутий сувій («хартію»), що говорить про початок проповіді з текстом «ПОКАЙТЕСЯ…», а права рука піднята у благословляючому жесті. Навколо голови — німб із написом на старослов’янській мові «Св. Іоанн Хреститель». Святого зображено з хвилястим темним волоссям та бородою. Одягнений він у гіматій синього та червоного кольорів.
 
На звороті ікони є рукописний напис на старослов’янській мові: «Сей образ відновлений за бытя Отця Григорія Концевича і брата церковного Павла Лужного 1897 року».
 
Отець Григорій Концевич — церковно-релігійний діяч, парох села Ценів Бережанського повіту кін. ХІХ — поч. ХХ ст., заарештований у вересні 1915 року і вивезений на заслання. Повернувся на рідну землю восени 1918 року.
 
У 2020 році ікона «Іван Хреститель» була внесена до проведення першочергових консерваційно-реставраційних робіт Львівською філією Національного науково-дослідного реставраційного центру України, — розповідають у музеї.
 
На зображенні може бути: 1 особа