Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

05.08.2021

Унікальні рушники з різних регіонів Тернопільщини представили на виставці 

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї до 30-річчя Незалежності України презентували виставку «І на оновленій землі врага не буде, супостата...» (в рамках проекту «Полотняний фольклор»).

На виставці представлено вишиті рушники, датовані 1930–40-ми роками, у синьо-жовтих тонах із с. Кошляки (Підволочищина), с. Великі Гаї (Тернопільський район), с. Гиновичі (Бережанщина), с. Вербівці (Теребовлянщина).

«Привертає увагу авторський рушник С.Г. Новосад з Ланівців з уривком із вірша Т.Г. Шевченка «І Архімед, і Галілей» та рушник із зображенням «Тризуба», який у 1980-их роках відтворила Леся Орун за мотивами давнього церковного рушника, що був в інтер’єрі церкви Святої Покрови у с. Золота Слобода (Козівщина) у 1930-их роках, — розповідають співробітники відділу фондів. — Доповнюють виставку дві вишиті в синьо-жовтих тонах чоловічі краватки, одна з села Дичків (Тернопільський район), виготовлена дбайливими руками вишивальниці ще у далекому 1932-му році, а друга — з Тернополя, виготовлена у 2016-му році. Цікавими у мистецькому вирішенні є вишиті невеличкі рушнички, серветки з різних сіл Тернопільщини. Любов до України століттями була захована десь глибоко в серцях українців. Але вона жила. І лише зі здобуттям Україною Незалежності ми всі змогли нарешті на весь світ закричати про свою любов до рідної Батьківщини».