Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

31.08.2021

Тернопільський обласний краєзнавчий музей запрошує відвідати цікаву виставку

Цьогоріч виповнюється 100 років з дня народження Костянтина Адріановича Татаринова — видатного вченого, зоолога, палеонтолога, спелеолога, мисливствознавця, мандрівника, натураліста, палкого захисника природи, професора, доктора біологічних наук. З цієї нагоди у музеї відкрилася виставка «Видатний природодослідник фауни Поділля К.А. Татаринов».
 
У фондах музею зберігається надзвичайна палеозоологічна колекція, яку віднайшов Костянтин Татаринов. Вона нараховує більше 2-ох тисяч решток давніх тварин і була відібрана з основних місцезнаходжень викопної фауни на території Тернопільської області.
 
За півстоліття творчої праці Костянтин Адріанович видав понад 800 науково-популярних статей, у тому числі посібники, довідники, підручники, путівники, енциклопедичні та суто наукові статті, які прочитали та на яких вчилися десятки тисяч майбутніх лікарів, викладачів і науковців України. Визначне місце у творчому спадку професора посідають праці спелеологічного спрямування, насамперед про печери Поділля, їх викопну й сучасну фауну.
 
У фондах музею збереглася надзвичайно цікава, інколи непроста, переписка між завідувачкою відділу природи Сидонією Зелінською та видатним вченим, яка висвітлює плідну й самовіддану співпрацю науковців заради розвитку музейної справи. Саме внаслідок співробітництва Сидонії Степанівни і Костянтина Адріановича, палеонтологічна збірка музею поповнилися більше, ніж на 2 тисячі рідкісних експонатів. В результаті, на початку 1982 року музей отримав надзвичайну палеозоологічну колекцію, що була відібрана з основних місцезнаходжень викопної фауни на території Тернопільської області. До колекції ввійшли залишки більше видів тварин: ведмідь пліоценовий, носоріг Мерка, зубр первісний, північний олень, печерний лев, бізон первісний, печерна гієна, олень велетенський та ін. Цей різновіковий матеріал був використаний для висвітлення в експозиції відділу природи історії розвитку органічного світу в неогеновому і антропогеновому періоді.
 
Окрім цього, Татаринов неодноразово надавав консультації при створенні експозиції відділу природи музею та щодо видової приналежності скам’янілостей. Безцінними можна назвати його поради, що базуються на великому життєвому досвіді та любові до своєї професії.
 
У фондах музею зберігається велика кількість матеріалів, які висвітлюють життя і діяльність відомого дослідника природи. Серед них: фотографії, негативи, книги з дарчими написами палеонтолога, відбитки статей, фото, які зробив К. Татаринов.
 
На жаль, у 2002 році Костянтина Адріановича не стало та його вклад у розвиток природничої науки неможливо переоцінити. Він є одним із найвідоміших природознавців України.
 
Оксана Кульчицька,
старший науковий
співробітник відділу природи ТОКМ.