Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

06.09.2021
Михайло Головко: «Гора Лисоня — величний символ боротьби за волю України та звитяги легіону Українського січового стрілецтва!»
 
На горі Лисоня біля підніжжя Хреста скорботи і слави вшанували звитягу Українських січових стрільців. У другій половині серпня-вересні 1916-го року тут відбулися запеклі бої. Українським січовим стрільцям і австро-угорським бойовим загонам вдалося зупинити наступ російських військ на Бережани.
 
Разом із сотнями жителів краю вшанував пам'ять Український січових стрільців голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко. 
 
«Гора Лисоня — величний символ боротьби за волю України та звитяги легіону Українського січового стрілецтва, який став виразником й оборонцем прав і сподівань свого народу та захисником рідного краю. Бої за гору Лисоня є неймовірним прикладом військової мужності для сучасників. Адже у надскладних умовах українські військові не склали зброю, продовжували боронити рідний край, вписавши винятково героїчну сторінку в історію України. Наше завдання — виховувати дітей на прикладі таких Героїв, якими були Українські січові стрільці, — наголосив очільник краю, звертаючись до присутніх. — Наші предки хотіли навчати дітей українською мовою, ходити до української церкви, плекати свої традиції та звичаї. На жаль, ми не вчимося на помилках. Коли в нас була можливість мати свою державу, в часи падіння імперій, керманичі не змогли об'єднати зусилля, забезпечити країну сильною армією, як наслідок — втрата України. Мільйони українців віддали життя, виборюючи волю рідної держави. У 1991-му році, коли Україні вдалося відновити свою Незалежність, очільники держави відмовилися від ядерної зброї. Ми втратили Крим. А на території, де не було української мови та церкви, розпочалася війна, у якій Україна втрачає кращих синів і дочок...»
 
Михайло Йосифович наголосив, що сучасники повинні наповнити Україну українським змістом.
 
«В Українській державі мають панувати українські цінності. Українська армія має стати взірцем для всього світу. Наше завдання, оглядаючись на історію ХХ століття, побудувати процвітаючу державу, про яку мріяли покоління українців, а головне — не втрати Незалежність, щоб більше не довелося її відновлювати! Ми маємо пам'ятати, що Незалежність нашої країни виборювалася ціною крові, й сьогодні на Сході наші Герої віддають життя, боронячи територіальну цілісність рідної Неньки, — сказав очільник краю. — Вірю, що Господь дасть нам мудрості й сили! Ми маємо невтомно працювати, щоб Україна була заможною, самодостатньою державою, щоб уже наші діти не знали війни! Віддаємо шану всім Героям! Пам'ятаємо їхню звитягу та героїзм! Слава Україні! Героям слава!»