На Тернопільщині відбувся XVI міжнародний літературно-мистецький форум «Діалог двох культур»
Традиційно урочини розпочалися покладанням квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, — розповідають в Обласному літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького.
Цьогоріч форум був присвячений 212-ій річниці від Дня народження Юліуша Словацького.
У святкуванні уродин великого кременчанина взяла участь делегація з Польщі — науковці, поети, письменники, дипломати, представники місцевої влади та інтелігенції краю. Привітали присутніх заступник начальника управління організаційного забезпечення депутатської діяльності та роботи постійних комісій — начальник відділу методичного забезпечення, взаємодії з Верховною Радою України та органами місцевого самоврядування, депутат Тернопільської обласної ради Денис Милий і заступник начальника управління комунікацій та функціонального забезпечення діяльності Тернопільської обласної ради — координатор міжнародного співробітництва та промоції Руслан Кулик.
«Лунали вітальні слова консула Генерального консульства РП в Луцьку Терези Хрущ, академіка НАН України, професора Ростислава Радишевського, голови Спілки письменників Польщі у Варшаві Малгожати Пєкарської, представника ректорату КУЛу кс. Кшиштофа Шеблі, — розповідають у музеї. — Традиційним короваєм вітала дорогих гостей Тамара Сеніна, директор музею, співорганізатор «Діалогу», який з її рук із вдячністю прийняв письменник Маріуш Ольбромський, співорганізатор форуму».
Учасники форуму відвідали месу та помолилися за душу Юліуша Словацького в костьолі святого Станіслава, а також склали шану матері поета на Туницькому цвинтарі.
Після урочистої частини розпочалася наукова частина форуму.
«Діалог супроводжувався демонструванням трьох виставок: «Пам’яті кременецького художника Ніла Зварунчика» (організатор — музей Словацького); стародавні рукописи XVII–XVIII ст. (із фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею) та «Мистецтво Польщі» (із фондів Тернопільського художнього музею)», — додають у музеї.