У бібліотеці Тернопільського мистецького коледжу діє виставка до 180-річчя від дня народження Антоніна Дворжака
Традиційно до ювілеїв видатних музикантів, композиторів, співаків України та світу бібліотекарі книгозбірні Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької організовують книжкові виставки. Підготували вони набір літератури і до 180-річчя чеського композитора та диригента Антоніна Дворжака.
На виставці «Дворжак у світовій музиці» представлені твори композитора, розвідки про його життя та творчість.
Довідково: Антонін Леопольд Дворжак народився 8 вересня 1841 року. Твори Дворжака, де часто проявляються мотиви та елементи народної музики, відрізняються мелодійністю, багатством, розмаїтістю ритму й гармонії, барвистістю інструментування, стрункістю форми. До найвідоміших творів Дворжака належать Stabat Mater (1877), «Слов’янські танці» (1878, 1886), Реквієм (1890), симфонія №9 «З Нового світу» (1893), «Американський» струнний квартет (1893), концерт для віолончелі з оркестром (1895), опера «Русалка» (1900) та інші.
Найціннішим внеском у світову музичну культуру є симфонії Дворжака, що заклали фундамент національного симфонізму, концерт для віолончелі з оркестром і камерно-інструментальні твори (тріо «Думки»). Багато творів Дворжака приваблюють життєрадісністю, теплим ліризмом, м’яким гумором, відбивають картини чеської природи й побуту. Своєрідний світ чеських казок і легенд розкривається в симфонічних поемах «Водяний», «Напівзоряниця» й ін., — розповідають у коледжі.