Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

14.09.2021

Володимир Деметрикевич — археолог, професор, урядовий охоронець пам'яток старовини в Галичині

 
У Тернопільському обласному центрі охорони пам'яток культурної спадщини розповіли про Володимира Йосиповича Деметрикевича — вченого, з ім'ям якого пов'язана важлива частина археологічних досліджень не лише Тернопільщини, а й усієї Галичини кінця XIX — поч. XX ст. 
Володимир Йосипович — археолог, професор, урядовий охоронець пам'яток старовини в Галичині. Дослідник, що систематизував важливі знахідки та вивчав історію нашого краю.
 
Володимир Деметрикевич народився у 1859 році в м. Золочеві Тернопільського повіту (тепер — м. Золочів Львівської області). Вивчав право та історію мистецтва в Ягеллонському університеті, а згодом — у Віденському університеті.
 
Археологічні дослідження на території Східної Галичини становили важливу частину діяльності Володимира Деметрикевича, особливо на ранньому етапі його польових робіт. У 1896 році здійснив археологічну подорож по околицях м. Теребовлі, під час яких, зокрема, дослідив могильник у с. Підгора. У с. Зеленче він виявив також пам’ятку з неолітичною мальованою керамікою та здійснив розкопки на території городища, яке знаходилося у цій же місцевості.
 
У 1897 році Володимир Деметрикевич приїхав працювати до с. Підгайчики. Пізніше, в с. Глещава та Семенів він досліджував кургани, які датував римським часом і раннім середньовіччям.
 
Кілька разів також приїжджав у Східну Галичину з метою з'ясування обставин виявлення славнозвісного золотого скарбу в с. Михалків на Борщівщині.
 
Найважливіші свої розкопки дослідник провів на пам'ятках трипільської культури в с. Більче-Золоте Борщівського повіту (нині Чортківського району Тернопільської області). У 1898, 1904 та 1906 роках він вивчав печеру Вертеба і залишки трипільського поселення на території місцевого парку.
 
Помер Володимир Йосипович 13 березня 1937 року в м. Краків, — розповідають у Центрі.