На Тернопільщині презентували виставку пам'яті відомого краєзнавця, історика, літературознавця, поета та журналіста
Гаврило Іванович Чернихівський народився 28 вересня 1936 року в с. Плесківці на Тернопільщині у багатодітній селянській родині. Закінчивши школу, вступив на історичний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка. Декілька років працював учителем історії в Добривідській та Горянській середніх школах, згодом — у Кременецькому педагогічному інституті.
Із серпня 1969 року Гаврило Чернихівський трудився на ниві краєзнавства: пройшов шлях від старшого наукового співробітника до провідного наукового спеціаліста Кременецького краєзнавчого музею.
Більше двадцяти років брав участь в археологічних розкопках на горі Куличівка, що на околиці Кременця.
Активно займався пошуковою, збиральницькою та дослідницькою роботою. Долучився до написання історії міст і сіл Тернопільської області.
«Результатом багаторічних пошуків і знахідок краєзнавчих матеріалів, за роки самовідданої праці, Гаврило Чернихівський опублікував понад 90 наукових праць, близько 20-ти книг, монографій, більше 500 статей. За його сприяння відкрито 10 музеїв на громадських засадах, перейменовано 66 вулиць, встановлено більше 30-ти меморіальних таблиць, а також пам’ятник на могилі Галини Гордасевич тощо, — розповідають у міській раді Кременця. — Він жив для праці, і працював заради життя. У нього було багато планів, думок, мрій. Але життя не вічне… 19 вересня 2011 року його серце перестало битися…. Проте він живе у своїх працях, своїх книгах, своїх словах, у пам’яті рідних, друзів, колег, усіх хто його знав. Історія країни простежується через долі людські. А життя Гаврила Івановича Чернихівського є прикладом служіння своєму народові, краю, Вітчизні».