Мандруємо Тернопіллям: Палац графа Бадені
Палац на початку ХІХ ст. звели тодішні власники Коропця — родина Мисловських.
У часи І світової війни палац сильно пошкодили та пограбували. Саме тоді з усіх стін зняли портрети, вирвали вікна й двері. У міжвоєнний період родина Бадені відновила палац майже в його первісному стані. Тільки портрети годі було знайти.
За Станіслава Бадені парк розширили до 200 гектарів. Автор паркової реконструкції — інспектор міських парків, творець Стрийського парку в Львові, Арнольд Рьорінг. У парку розбили великі галявини з різними групами дерев. Тут росли тюльпанові дерева, дуби, срібні тополі. Через річки Коропчик і Млинівку, що протікали парком, були перекинуті білі місточки. Недалеко розпочинався горіховий гай. Архітектура палацового комплексу спроектована в стилі віденського ренесансу.
Про багатства Станіслава Бадені й досі ходять легенди. Кажуть, він хотів у новому палаці викласти підлогу злотими. Але така його примха залишилась нереалізованою, адже на монетах було зображено державну символіку. Хтось запропонував покласти монети на ребро і здійснити задум господаря, але, за переказами, такої кількості монет Бадені не мав. Останнім власником палацу став його молодший син Стефан. Коли 1939-го року в Коропець прийшла радянська влада, він з родиною емігрував до Будапешта.