Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

01.11.2021

«Вікопомна сторінка українського державотворення»: у  Тернопільському обласному краєзнавчому музеї діє виставка

 
Перше листопада — незабутній день в історії України. 103 роки тому в ніч на 1-ше листопада 1918 р. група українських військових старшин на чолі з Дмитром Вітовським здійснили захоплення влади у Львові мирним шляхом. Вперше за багатовікову історію на Львівській ратуші замайорів синьо-жовтий український прапор. Активно розпочався процес будівництва держави на українських землях бувшої Австро-Угорської монархії.
 
Український народ Східної Галичини, частини Буковини і Закарпаття гаряче підтримував дії нової влади. Він щиро вірив у торжество історичної справедливості, про яку мріяло багато поколінь українців.
 
У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї експонується виставка, присвячена цій даті. Експонати розповідають про ті далекі героїчні часи і допомагають нам відчути незбориму силу духу і стійкості, волі до боротьби за свободу і незалежність.
 
У вітринах знаходяться фотодокументи, рішення і постанови нової української влади. Виставка знайомить з іменами наших краян, які брали участь у боротьбі за українську державу, воювали в лавах УГА під час польсько-української війни.
 
Привертають увагу примірники газет «Републіка» за 1919 р. — органу уряду ЗУНР — Державного секретаріату. По даній тематиці є багато наукових досліджень, документальної і мемуарної літератури. Окремі видання представлені на виставці.
 
Запрошуємо всіх небайдужих до історії відвідати ТОКМ і оглянути виставку.
 
Любов Катеринюк,
завідувачка відділу нової і новітньої історії ТОКМ.