Керівник комунальної установи Тернопільської обласної ради ознайомилася з польським досвідом реформування освіти
На запрошення старости Вольштинського повіту Яцека Скробіша керівник КУТОР «Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного забезпечення розвитку освітніх закладів області» Тетяна Четвертак здійснила робочу поїздку до Республіки Польща.

Особливу увагу директор установи зосередила на питаннях реформування галузі освіти та залученні позабюджетних коштів для реалізації спільних освітніх проектів.
На зустрічі зі старостою повіту Тетяна Четвертак обговорила питання залучення міжнародних партнерів і використання перспективного європейського досвіду та спільну діяльність, яка б сприяла покращенню освіти Тернопільщини, налагодженню партнерських зв’язків та здійсненню проектної діяльності.
Варто зазначити, що реформа освіти у Польщі розпочалася в грудні 2016 року і триватиме до 2024 року. Система освіти Республіки Польща складається з навчальних закладів, які надають базову середню та вищу освіту. До перших належать дитячі садки, середні школи, гімназії, а також муніципальні, художні школи і.т.д. До других — університети, академії та заклади, що мають сертифікат вищої школи. Дошкільна освіта (przedszkole): з 3 до 6 років; Початкова школа (szkoła podstawowa): з 6-7 років і не старше 18 років, вона розбивається за методом викладання на два етапи — з 1 по 3 клас (один викладач на базові предмети) та з 4 по 8-й клас (профільні викладачі); Старша школа (szkoła ponadpodstawowa) — на вибір — ліцей, технікум або галузева школа: з 16 до 20 років; вища освіта: з 18 років, після закінчення старшої школи.

Завдяки хорошій економічній ситуації та посиленню податкової системи, доходи одиниць місцевого самоврядування у 2017 році зросли на 16,2 млрд злотих, тобто на 7,6%. Крім того, Уряд надав органам місцевого самоврядування фінансову підтримку для виконання завдань, пов'язаних з реформою освіти. Наприклад, для фінансування перетворення державних загальноосвітніх шкіл (модернізація кімнат для відпочинку, реконструкція санітарних приміщень та модернізація навчальних кімнат з меблями), у 2017 році було виділено 0,4% бюджету, що становить приблизно 53 млн злотих, а в 2018 році — 81 мільйон злотих. У 2017-2018 роках місцеве самоврядування отримало для цього додатково 30,5 мільйонів злотих.

У рамках налагодження співпраці з польською стороною в освітній сфері керівник КУТОР «Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного забезпечення розвитку освітніх закладів області» Тетяна Четвертак анонсує реалізацію міжнародного освітнього проекту «Україна — Польща— Німеччина», який дасть змогу розвинути співпрацю у спортивній та культурній сферах між освітніми закладами Тернопільщини й країн — партнерів проекту.