Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

12.01.2022

Тернопільський обласний краєзнавчий музей запрошує відвідати виставку

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «11 січня — День заповідників та національних парків».
 
Перший заповідник на території сучасної України був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким. Розташований поблизу с. Пеняки (нині Бродівський район, Львівської області). Він отримав назву «Пам’ятка Пеняцька». Це був також один з найперших заповідників у Європі.
 
Проте сучасний вид заповідання формувався з кiнця 20-их років ХХ столiття i набув значного розвитку з 80-их років з організацією різних типів заказників і національних природних парків. Міжнародний День заповідників та національних парків розпочали відзначати 11 січня 1997 року.
 
Тернопільщині є чим пишатися, оскільки у нас налічується 648 територій та об′єктів природно-заповідного фонду, серед яких:

- Національний природний парк «Дністровський каньйон»;
- Національний природний парк «Кременецькі гори»;
- природний заповідник «Медобори», ботанічні сади, дендрологічні парки, заказники, пам′ятки природи, парки-пам′ятки садово-паркового мистецтва.
 
Такі заповідні території є запорукою кліматичного, водного та повітряного балансу, пом’якшуючим фактором при проявах глобальних кліматичних змін, природним екологічним захистом.
 
Відзначення Дня заповідників та національних парків супроводжується проведенням просвітницьких заходів, спрямованих на збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримку екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.
 
Тернопільський обласний краєзнавчий музей долучається до екологічних міжнародних програм і запрошує відвідати виставку «11 січня — День заповідників та національних парків», яка триватиме до 24 січня 2022 року.
 
Старша наукова співробітниця ТОКМ,
Людмила Бочарова.