У фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається більше 600 вишитих рушників
У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї підготували виставку «Рушники єднання», приурочену до Дня Соборності України. На ній представлено 12 вишитих рушників із різних областей України.
Різноманіття орнаментів, технік вишивки характеризують неповторність і майстерність вишивальниць всієї України, яких об’єднує любов до рідної землі.
Традиційний український вишитий рушник — це неповторна мелодійна пісня, яка яскравою ниткою проходить через все життя людини. Він є важливою складовою численних народних обрядів і ритуалів. Жодна урочиста подія наших прадідів не обходилася без вишитих рушників.
В Україні вишивали у всіх регіонах. Кожна область, кожен район, навіть окреме село, володіли своїми унікальними техніками вишивання. У кожному з них була переважно своя палітра кольорів, на яку впливали різні умови життя, побут та традиції.
Фонд Тернопільського обласного краєзнавчого музею налічує більше 600 вишитих рушників, з них 540 зразків з Тернопільської області , а 36 — з інших регіонів України.
Детальніше про різноманіття українських вишитих рушників читайте за посиланням.