У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї зберігаються унікальні ліногравюри
20 січня 1991 року на території півострова Крим відбувся законний референдум, підсумки якого стали основою для створення Автономної Республіки Крим у складі України. На згадку про ці події у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї розповіли про альбом кольорових ліногравюр «Крим» (1940р.) сімферопольського художника В.І.Благовєщенського (1895—1961), який зберігається у фондах.
В березні 2014 року Російська Федерація окупувала територію Автономної Республіки Крим, а пізніше, всупереч нормам міжнародного права, анексувала півострів. Світ засудив дії РФ та на міжнародному рівні не визнав анексію Криму. Росія в окупованому Криму почала чинити тиск на кримських татар, порушуючи їхні права.
Історичній батьківщині кримськотатарського народу — Криму, його самобутності присвячується альбом кольорових ліногравюр «Крим» (1940р.) сімферопольського художника В.І.Благовєщенського (1895-1961). Художник добре знав і розумів минуле рідного краю, де збереглася могутня спадщина кримськотатарської культури. Вражає своїм колоритом Ханський палац в Бахчисараї, Генуезька фортеця в Судаку, своєрідність місцевих краєвидів, де в повітрі стоїть аромат Судацької сосни і деревовидного ялівця.
На півострові перетиналися історичні шляхи багатьох народів, держав і цивілізацій, тому його історія сповнена найнеймовірнішими подіями та несподіваними поворотами. Сліди перебування різних народів — всюди на кримській землі, яка славиться унікальними пам'ятниками культури, численними історичними та архітектурними визначними місцями.
Автономна Республіка Крим є і залишається територією Незалежної України, що визнано в усьому цивілізованому світі.
Ірина Ленчук,
головний зберігач фондів ТОКМ.