Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

02.04.2022
До Міжнародного дня дитячої книги у книгозбірні підготували пізнавальні виставки 
 
«Книга — це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе», — писав український педагог В. Сухомлинський, підкреслюючи надзвичайно важливу роль дитячої книги у формуванні світогляду підростаючого покоління. Чи стане книга духовною скарбницею для кожної дитини — залежить від нас, дорослих.
 
Дитяча література з’явилася порівняно недавно. До середини XVIII ст. діти читали приблизно те саме, що і їхні батьки. Особливо популярними були «Робінзон Крузо» Д. Дефо та «Подорожі Гуллівера» Дж. Свіфта. А ще дорослі та малі читачі полюбляли східні казки. Тогочасні книголюби зачаровувалися фантастичними історіями з циклу «Цікаві арабські ночі» — про Аладдіна, Алі-Бабу і сорок розбійників та сім подорожей Синдбада-мореплавця.
 
В Україні популярною серед тих, хто вмів читати, була «Читанка для малих дітей…» М. Шашкевича (1850 р.).
 
Суто дитяча література народилася аж через сто років — у ХІХ ст. з появою братів Грімм. Їхні твори відразу привернули до себе увагу малечі. І дотепер ми не уявляємо, як можна вирости і не знати таких чудових казок, як, наприклад, про Білосніжку і Сплячу Красуню.
 
Але саме Гансу Крістіану Андерсену вдалося змінити ставлення до дитячих книг та неймовірно розвинути й збагатити цей вид художньої літератури. А ще саме в день його народження — 2 квітня в усьому світі святкують Міжнародний день дитячої книги. Цьогоріч це вже 55-й раз!
 
В читальному залі Тернопільської обласної бібліотеки для дітей до свята дитячої книги оформили виставку «Цікаві таємниці книжкової полиці». Допитливі читайлики знайдуть тут цілу добірку оригінально оформлених і цікавущих видань: різноманітні абетки, книжечки з віконцями, з хитромудрими запитаннями, веселими загадками, таємними героями тощо. Відвідувачів чекають цікаві бесіди та ігри біля цієї виставки.
 
А відділ книгозберігання бібліотеки запрошує усіх бажаючих переглянути книжково-ілюстративну виставку «Книжкове перехрестя». У численних розділах, як от: «Допитливе», «Пізнавальне», «Навчальне», «Видатне», «Романтичне, «Пригодницьке», «Моторошне», «Веселе» кожен знайде для себе найцікавіше за своїм смаком і вподобанням.
 
«Книга — казкова лампа, що дарує людині світло на далеких і таємних дорогах життя» (Карл Лейбніц, німецький філософ і вчений). Це світло кожен відвідувач може отримати, прочитавши хоч одну книгу з виставки. У бібліотеці чекають на перегляд літератури з обох виставок, які діятимуть протягом двох тижнів.