Тернопільщина: головне за тиждень
Відбувся благодійний турнір з футболу. Змагалися представники сорока команд. До турніру долучилась команда артбригади. Під час турніру зібрали 80 тисяч 450 гривень. Усі кошти передадуть ЗСУ, 44-ій артбригаді.
Все більше громад оголошують про намір залишити московський патріархат. Приєднатися до них закликають й жителів Шумщини. Так, днями місцеві депутати на позачерговій сесії одноголосно підтримали звернення до релігійних громад та священнослужителів Української православної церкви московського патріархату, у якому засудили підтримку керівниками РПЦ війни проти нашої країни та бездіяльність керівництва УПЦ МП і Митрополита Онуфрія у протидії російській агресії.
Через війну до Тернопільської області виявили бажання переїхати 110 підприємств з місць, де ведуться активні бойові дії. Для 43 представників бізнесу вже визначено локації. Наразі завершили переїзд до регіону та облаштовують виробництво 7 підприємств.
У Чорткові працівники комунальних підприємств і містяни разом із вимушеними переселенцями заклали основу нового парку на вул. Шопена, поблизу шлюзу «Анеля».
Відзавтра на Тернопільщині — нерестова заборона на весняний вилов риби. Її вводять щорічно з метою охорони та відтворення водних біоресурсів у природних рибогосподарських об’єктах Тернопільської області. На водосховищах і ставках, а також в корінних водах річки Дністер разом з притоками всіх порядків, заборона діятиме до 20 червня 2022 року (включно). А в корінних водах інших річок — до 30 травня 2022 року (включно).
У Тернопільській області відбулося забруднення води, після руйнування уламками російської ракети резервуарів з добривами. Отруєну хімікатами воду річки Іква понесло в Білорусь.
11 квітня в Лановецькій територіальній громаді відбудеться майстер-клас з виготовлення сухого борщу — суміші напівготових інгредієнтів для миттєвого приготування національної страви для ЗСУ.
Університетська спільнота Західноукраїнського національного університету спрямувала чергову гуманітарну допомогу жителям Миколаївської області. Щотижня волонтерський центр класичного університету Тернополя відправляє ліки та речі першої необхідності українцям, які знаходяться в складних умовах внаслідок війни з окупантом.
Благодійний концерт на підтримку України відбувся у австрійському місті Відень. В університеті музики та мистецтв (MUK) виступили і юні тернопільські таланти — студенти Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької.
В нашій області діє 19 блок-постів, на яких працюють правоохоронці. Вони знаходяться на дорогах державного значення.
На Тернопільщині заборонено відвідувати ліси та в'їжджати на їхню територію на транспорті. Обмеження запровадили, аби запобігти виникненню пожеж. Заїжджати у ліс можна лише у випадку, якщо це — транзитний шлях. Обмеження не стосуються ЗСУ, Нацгвардії, Служби безпеки України, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Згідно з програмою «Зелена країна», у тернопільських лісгоспах продовжують весняну посадку лісових культур. Збереження та відтворення лісів — головне завдання лісівників. А весняна посадка лісових культур — це основа майбутнього лісу. Так, працівники апарату ДП «Чортківський лісгосп» разом із працівниками лісництв днями відновлювали ліси в урочищі «Монастириська» і вже висіяли майже 8 тис. шт. сіянців дуба звичайного.
У Тернополі внутрішньо переміщені українці можуть отримати допомогу сімейного лікаря, терапевта чи педіатра без декларації. Для цього потрібно звернутися у будь-який Центр первинної медико-санітарної допомоги.
Тривають безкоштовні навчання з основ військової справи, захисту в умовах окупації та поведінки в умовах воєнного стану. Заняття проводять у середу на неділю о 10:00 год. Попередній запис за номером телефону: 0674472560.