Унікальні великодні рушники презентували на виставці в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї
У фондах ТОКМ зберігаються унікальні вишиті рушники з різних міст і сіл Тернопільської області, окремі з яких датуються ХІХ століттям.
Здавна українці вважали великодні рушники символом пробудження й оновлення життя. Господині на Тернопільщині з молитвою та у гарному настрої вишивали великодній атрибут власноруч, щоб наповнити дім теплом і святковою енергетикою. Сьогодні майстрині в нашому краї продовжують відроджувати традиції, створюючи вишиті великодні рушники до найбільшого й найсвітлішого свята — Воскресіння Христового.
На виставці в краєзнавчому музеї, у рамках проекту «Полотняний фольклор», представили рушники, вишиті у селі Воробіївка на Підволочищині в 1910-их рр. (передав Б. Діденко), у селі Бриків на Шумщині в кінці ХІХ ст. (передав О. Мовчан), у селі Матвіївці на Шумщині на початку ХХ ст. (передала М. Сопляк), у селі Кошляки на Підволочищині на початку ХХ ст. (передала М. Думанська М.), у селі Довге на Теребовлянщині, авторства Варвари Іванівської 1925 року (передала Г. Гуцул). Також з фондів музею презентували унікальні великодні писанки.
«Сьогодні нам, як ніколи, важливо пам'ятати традиції українського народу, передавати їх майбутнім поколінням й українцям, які приїхали в область з різних регіонів нашої держави!» — написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.