Тернопільська ОУНБ пропонує ознайомитися з цікавими виданнями про народні промисли та ремесла
У читальному залі відділу технічної літератури Тернопільської ОУНБ зберігаються видання, які знайомлять з різноманітністю видів і жанрів народного мистецтва: вишивкою, ткацтвом, гончарством, різьбленням по дереву, витинанням, плетінням з бісеру, лози, соломки тощо. Для пошуку інших видань можна скористатися електронними ресурсами бібліотеки й традиційними картковими каталогами.
Народні промисли і ремесла України є невід’ємною складовою української культури. Упродовж століть десятки й сотні тисяч майстрів — килимарниці, вишивальниці, ткачі, гончарі, різьбярі по дереву, кістці та рогу, майстри декоративного розпису, склороби-гутники, золотарі-ювеліри, ковалі, майстри лозоплетіння і художньої обробки шкіри та багатьох інших професій створювали речі, необхідні людям у побуті. Кращі з них ми називаємо тепер творами народного мистецтва. Вони увібрали в себе риси, притаманні окремим етнографічним регіонам країни.
З покоління в покоління передавалися таємниці технічної та технологічної майстерності, вдосконалювалися прийоми обробки природних матеріалів. Народне мистецтво — це минуле в сьогоденні, жива традиція, ланцюг, що незмінно зберігає спадкоємність поколінь, народів, епох. І кожен виріб несе в собі добро, радість, тепло рук майстра і нестримну фантазію. Не знаючи свого минулого, не можна осмислити сучасне.
Петриківський розпис, опішнянські вироби, кролевецькі рушники, полтавська вишивка, гуцульські ремесла й багато іншого — саме там закладено потужну силу національної символіки. Мова наших далеких предків у численних орнаментах, символах донесла до нас їхній духовний світ. Народне мистецтво — це й історична пам’ять народу, і неперервний зв’язок у часі. Воно завжди має національний характер, що виявляється через складну систему взаємовідносин із природою, способом життя та праці, що формують його світогляд, сприйняття, почуття. Традиційне народне мистецтво завжди залишалося гарантом самозбереження народу, безперервності національної культури. У ньому закладені споконвічні ідеали, моральні цінності, народна мудрість, що дійшли до нас через напластування життєвого досвіду, вірувань, світосприйняття різних епох, — наголошують у бібліотеці.