У Тернопільському обласному відділенні МАН України провели захід під гаслом: «Мова на часі, або Нас єднає рідне слово»
На базі Заліщицької державної гімназії пройшла зустріч внутрішньо переселених українців із учителькою словесності, викладачкою філії МАН Зубик Н.В. Говорили про значення слова в житті людини, наводили цікаві факти про українську мову, шукали точки дотику між реальною мовною ситуацією в країні та сучасними подіями в державі.
«Зустріч пройшла на одному диханні! Учасники розвивали свій словниковий запас, аналізуючи прислів’я та приказки, фразеологізми та доречні для їх ужитку мовленнєві ситуації. Усі дійшли спільного висновку, що саме через багатство мови маємо стільки варіантних форм у фольклорі. Діти розгадували мовні ребуси і веселилися в командних словесних мінііграх. Та, мабуть, найбільше всім припала до душі українська пісня! Говорили про значення пісні в житті українців, звичаї й традиції, пов’язані з нею. А як атмосферно ми співали народні пісні! При цьому об’єднувалися в невеличкі команди і навперебій добирали пісні, які починаються з певних слів. При цьому не раз натрапляли на варіантність уживання одного й того ж твору на різній території України! Дійшли висновку, що в цьому й краса рідного слова, адже українська мова — це ДНК нації, багата душа народу», — розповідають в обласному відділенні МАН.
У бліцформаті звернули увагу на ключові фрази, які допоможуть учасникам зустрічі відшліфувати українську мову.
«У процесі зустрічі неодноразово піймали себе на думці, що, незважаючи на те що живемо на географічно майже протилежних кінцях України, та ми єдина нація і тонко відчуваємо рідне слово! Насамкінець, склавши пазл зі слів пісні Тіни Кароль «Україна — це ти», усі на одному диханні співали згадану композицію, адже Україна починається з кожного з нас, а квітуча рідна мова — запорука нашої національної єдності! Тож українська мова - це не тільки питання, яке зараз «на часі», а й зброя в боротьбі з окупантом. Так, мова єднає націю!» — додають організатори заходу.