Переглянути виставку найдовшого маршруту вишитої карти України «Україна моя вишивана» жителі Тернопільщини та гості області можуть до 19 червня
З нагоди Всесвітнього дня вишиванки відділ міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки організував виставку найдовшого маршруту вишитої карти України «Україна моя вишивана», яка увійшла до Національного реєстру рекордів, і в такий спосіб долучився до онлайн-марафону на підтримку ініціативи управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації щодо відзначення свята.
На святкування завітали майстрині художньої вишивки, співорганізатори вишитої карти України «Україна моя вишивана» Любов Онисько та Надія Скоробогата, які розповіли про ідею та весь шлях її народження. Зворушливою була розповідь пані Люби, коли вона ділилась враженнями про те, як під час презентації в Латвії діаспора зустрічала вишиту роботу з неабиякими почестями й сльозами радості, смутку та гордості за Україну. Також майстриня розказала про те, що до роботи долучилося понад 15 000 осіб різного віку й національностей. Наголосила на тому, що весь вишивальний процес супроводжувався молитвою за мир та спокій в Україні. Зараз карта неодноразово перебувала в зоні бойових дій як оберіг.
До вшанування української вишивки долучилися митці Тернопілля, які прославили вишивку в поетичному слові та піснях, а саме: Леся Любарська, українська письменниця, членкиня Національних спілок журналістів та письменників України, почесна громадянка міста Тернополя (2020), котра продекламувала авторську поезію «Україно моя вишивана», присвячену вишитій карті України, Ростислав Журавель, просвітянин, поет, українознавець, історик з Чернігова зачитав авторський вірш. Тріо «Рапсодія» у складі Іванни Гнатів, Любові Локіти, Марії Ониськів (керівник — Ірина Демчук), Валерій Богаченко, заслужений діяч естрадного мистецтва України, Ірина Демчук, заслужена артистка естрадного мистецтва України та Ірина Пановик-Лисак, просвітянка, виконали пісні, у яких оспівана велич та сакральність української вишивки.
Експозиція вишитої рекордної роботи в бібліотеці триватиме до 19 червня 2022 року.
Джерело: Тернопільська ОУНБ