Телемедицина в дії: хірурги Тернопільської обласної клінічної лікарні оперують з використанням пристрою доповненої реальності
Такий новітній підхід в оперуванні використав завідувач відділенням інтервенційної радіології, кардіології та реперфузійної терапії, лікар-хірург серцево-судинний Богдан Маслій. Він провів ендоваскулярну операцію на судинах нижніх кінцівок пацієнтці з віртуальною асистенцією в реальному часі з керівником центру невідкладної та інтервенційної кардіорадіології лікарні «Феофанія» Святославом Денисовим.
У пацієнтки, за словами Богдана Маслія, на фоні цукрового діабету виникло ураження судин нижніх кінцівок — критична ішемія. Був стеноз (звуження, — прим. авт.) підколінної артерії до 99%, який міг спричинити тромбоз. Крім того, всі три гомілкові артерії були непрохідні. У пацієнтки виникла загроза втрати кінцівки.
Як відбувається процес?
Лікар-хірург оперує, використовуючи пристрій доповненої реальності, який облаштований камерою та мікрофоном. Це дозволяє передавати картинку та звук для фахівця, який знаходиться по той бік екрану і може перебувати в будь-якій точці світу, чути його та з ним консультуватися. Зв'язок відбувається через спеціальне програмне забезпечення.
«Разом із моїм колегою Святославом Денисовим, який має надзвичайно великий досвід у реваскуляризації, лікуванні артерій нижніх кінцівок, спільними зусиллями — він віддалено, а я біля пацієнтки, — нам вдалося практично з нічого зробити повне відновлення артеріального кровотоку в нозі. Ми виконали балонну ангіопластику і розширили підколінну судину, яка була майже закрита. Потім приступили до інших уражень на гомілці. Там є три основні судинки — передня великогомілкова, задня великогомілкова і малогомілкова. Нам вдалося відкрити всі ці судини, чим відновили повний кровотік по артеріях від підколінної ділянки аж до пальців на стопі», — розповідає Богдан Маслій.
Чи зручно оперувати за допомогою такої технології?
«Досить зручно. Мій колега міг добре бачити і чути, що я роблю, спілкуватися зі мною, підказувати. Завдяки телемедичному обладнанні компанії RealWear тепер можна легко й ефективно отримати консультації фахівців з усього світу. Вдячний нашим спонсорам які надали цей прилад. Ми будемо раді використовувати його на благо наших пацієнтів», — додає Богдан Маслій.
Джерело: пресслужба Тернопільської обласної клінічної лікарні