Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

14.06.2022
Фонди Тернопільського обласного краєзнавчого музею поповнилися цікавими експонатами
 
Сучасна українська вишивка — результат еволюції духовно-матеріальної культури нашого народу. Впродовж багатьох століть в українській вишивці кодувались думки і настрої людини, її мрійливі сподівання на кращу добру долю. В ній — вірування та оберегова символіка, що позначалася доторком голки з ниткою. Її часто використовували в оздоблені одягу, крім того, вона була поширена і на предметах домашнього вжитку: наволочках, рушниках, простинях, скатертинах, обрусах тощо. Ці речі дарували красу та хатній затишок. Кольористика, техніка та орнамент завжди залежали від місцевих традицій.
 
Зразки народної вишивки (26 одиниць), виконані місцевою майстринею І.І. Май, передав В.І. Хіхловський (редактор видавництва «Підручники і Посібники», зять майстрині). Серед них — рушники, наволочки на «ясик», серветки, сорочка, скатертина, тощо. З нових находжень найбільшу кількість нараховують рушники (9 експонатів), які виконували важливу роль у родинних обрядах та ритуалах.
 
«Авторка цих різнобарвних виробів І.І. Май народилася у 1935 р. в с. Кип’ячка Тернопільського району, померла 1980 р. у м. Тернопіль. Майстриня творчо підходила при вишиванні виробів, вдало поєднувала кольори та орнаменти, загадувала мрії і сподівання, вкладала всю свою душу й творила за покликанням серця. Вона голкою клала на тканину хрестик за хрестиком і душу охоплювало неймовірне почуття щастя, а будь-який смуток зникав. Від такої магічної краси не легко відвести очі, ніби поринаєш у світ тих взорів і розчиняєшся…» — розповідає завідувачка відділу Тернопільського обласного краєзнавчого музею Оксана Гулик.