Слухачі секції української літератури Збаразької філії Тернопільського обласного відділення МАН України — переможці ХV Міжнародного конкурсу з українознавства
Слухачі секції української літератури Збаразької філії Тернопільського обласного відділення МАН України Кульчицький Ігор та Бутрин Назарій — переможці ХV Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11–их класів закладів загальної середньої освіти.
На розгляд журі учні представили свої науково-дослідницькі роботи.
«Бутрин Назар наукову розвідку присвятив вивченню пісень національно-визвольної боротьби українського народу за матеріалами села Мала Березовиця, що на Збаражчині. Тема визвольної боротьби захопила хлопця ще з дитинства, оскільки родина Назара не стояла осторонь національно-визвольних подій українського народу. Його прабабуся була ув’язнена за допомогу повстанцям і довгий час перебувала в неволі. Тож у сім’ї неодноразово лунали повстанські пісні та розповіді про вояків УПА. Хлопець переконаний, що наукова розвідка стане однією зі сходинок на шляху донесення правди про героїчну боротьбу українських повстанців до їх нащадків, — розповідають в обласному відділенні МАН. — Дослідницька робота Кульчицького Ігоря присвячена вивченню замовлянь та повір’їв у різдвяних обрядах і звичаях переселенців, депортованих із Закерзоння, а саме: Лемківщини, Любачівщини та Холмщини. На думку юнака, доля переселенців є свідченням трагічної історії всього нашого народу. Деякі результати своїх напрацювань учень минулоріч представляв на ІІ Всеукраїнській краєзнавчо-етнологічній конференції учнівської молоді «Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…». Своєю науковою розвідкою Ігор прагне зберегти багатющі традиції святкування Різдва, пов’язані з ним замовляння та магічні дії. Адже з часом усе це може забутися. Юнак переконаний, що кожна з етнічних груп українців має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. І зберегти цей багатющий скарб звичаїв — наш обов’язок».
Українознавчі наукові проєкти є великим інтелектуальним внеском у нашу спільну Перемогу, у пізнання і творення українського світу!