У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї розповіли про природодослідників та природоохоронців нашого краю
У фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається багато експонатів про природодослідників та природоохоронців нашої області. В експозиційному відділі природи музею є вітрина про заповідник «Медобори» та діорами «Дністровський каньйон», «Товтри», які демонструють красу Тернопілля.
Сьогодні природно-заповідний фонд Тернопільської області має у своєму складі 645 одиниць територій та об’єктів. Це, найперше, — Перлина України — заповідник «Медобори»; одне із семи чудес України — Дністровський каньйон; інші заповідники, національні природні та ландшафтні парки, заказники, урочища, ботанічні сади, дендропарки, парки-пам᾿ятки садово-паркового мистецтва, зоологічні парки. Їх вдалося зберегти завдяки зусиллям фахівців, науковців та громадськості.
Одним з перших ініціаторів природоохоронної справи нашого краю був Микола Чайковський (2.09.1922—7.04.2011) — відомий український природодослідник та природоохоронець. Він першим з екологів України удостоївся Почесного Звання «Заслужений природоохоронець України». Микола Петрович працював старшим інспектором Тернопільської обласної інспекції з охорони природи і вмів лобіювати інтереси природозахисників.
Соратником Миколи Чайковського був Йосип Свинко (02.10.1934 р.н.) — кандидат геолого-мінералогічних наук, професор, академік Української екологічної академії наук.
Значне місце у дослідницько-педагогічній діяльності професора Йосипа Свинка займала природоохоронна робота. Це зараз про захист живої й неживої природи багато говорять і тільки дещо роблять, а він одним із перших у педагогічних вишах України ще в 1962 році почав читати курс з охорони природи. Як перший геолог Тернопільщини, він з польовою сумкою, компасом, геологічним молотком обійшов уздовж і впоперек простори Тернопільської області, дослідив цінні геологічні та ботанічні об′єкти. Завдяки заповзятливості невтомного природодослідника з 70-х років ХХ століття Тернопільщина посідала друге місце в Україні за кількістю геологічних пам′яток природи, — розповідають у музеї.
Детальніше — за посиланням.