Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

08.07.2022

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї розповіли про природодослідників та природоохоронців нашого краю

 
У фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається багато експонатів про природодослідників та природоохоронців нашої області. В експозиційному відділі природи музею є вітрина про заповідник «Медобори» та діорами «Дністровський каньйон», «Товтри», які демонструють красу Тернопілля.
 
Сьогодні природно-заповідний фонд Тернопільської області має у своєму складі 645 одиниць територій та об’єктів. Це, найперше, — Перлина України — заповідник «Медобори»; одне із семи чудес України — Дністровський каньйон; інші заповідники, національні природні та ландшафтні парки, заказники, урочища, ботанічні сади, дендропарки, парки-пам᾿ятки садово-паркового мистецтва, зоологічні парки. Їх  вдалося зберегти завдяки зусиллям фахівців, науковців та громадськості.
 
Одним з перших ініціаторів природоохоронної справи нашого краю був Микола Чайковський (2.09.1922—7.04.2011) — відомий український природодослідник та природоохоронець. Він першим з екологів України удостоївся Почесного Звання «Заслужений природоохоронець України». Микола Петрович працював старшим інспектором Тернопільської обласної інспекції з охорони природи і вмів лобіювати інтереси природозахисників. 
 
Соратником Миколи Чайковського був Йосип Свинко (02.10.1934 р.н.) — кандидат геолого-мінералогічних наук, професор, академік Української екологічної академії наук.
 
Значне місце у дослідницько-педагогічній діяльності професора Йосипа Свинка займала природоохоронна робота. Це зараз про захист живої й неживої природи багато говорять і тільки дещо роблять, а він одним із перших у педагогічних вишах України ще в 1962 році почав читати курс з охорони природи. Як перший геолог Тернопільщини, він з польовою сумкою, компасом, геологічним молотком обійшов уздовж і впоперек простори Тернопільської області, дослідив цінні геологічні та ботанічні об′єкти. Завдяки заповзятливості невтомного природодослідника з 70-х років ХХ століття Тернопільщина посідала друге місце в Україні за кількістю геологічних пам′яток природи, — розповідають у музеї.
 
Детальніше — за посиланням.