Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

22.07.2022

У Тернопільській ОУНБ відбулася презентація творчого проєкту

Нещодавно відділ літератури з мистецтва ТОУНБ презентував спільний творчий проєкт книгозбірні та Харківської державної академії культури до 100-річчя заснування театру «Березіль» та 135-річчя від дня народження його засновника Леся Курбаса.

Автор ідеї — Сергій Гордєєв  — професор, кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України, завідувач кафедри режисури ХДАК, член національної Спілки театральних діячів України.

Він упевнено увійшов до когорти дослідників, котрі грунтовно вивчають спадщину та театральну школу видатного реформатора українського театру — Леся Курбаса.

Основні наукові інтереси Сергія Гордєєва пов’язані з розробкою проблем театральної педагогіки, дослідженням надбань театральної школи Леся Курбаса та акторського мистецтва народної артистки України Валентини Чистякової. Особливого значення набули його дослідницькі праці: монографія «Валентина Чистякова — легенда української сцени» (2003 р.) та дисертація «Акторське мистецтво В. М. Чистякової як явище української сценічної культури ХХ століття», що висвітлюють творчість однієї з найкращих учениць Л. Курбаса, а також праці «З книжкової колекції Леся Курбаса» (2007 р.), «Творчий спадок Леся Курбаса у ХХІ столітті» (2012 р.), «Лесь Курбас — реформатор українського театру»(2013 р.), які стали значними подіями в українському театрознавстві.

Гостями заходу були: Ковцун Оксана Степанівна — директор обласного меморіального музею-садиби Леся Курбаса що в с. Старому Скалаті Підволочиського району; українська письменниця, журналістка, культурно-громадська діячка, членкиня Національної спілки журналістів України — Любарська Леся Михайлівна; Журховецька Лариса — м. Маріуполь (прихильниця драмтеатру нашого міста); та поціновувачі таланту великого режисера.

Творчість Леся Курбаса безсмертна, як безсмертний народ, який його народив і якому Курбас віддав своє життя. Геніальна творчість Курбаса — це те джерело, до якого будуть припадати всі наступні покоління у важкі і радісні години, — розповідають у бібліотеці.