Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

22.07.2022

Пам'яткоохоронці Тернопільщини відвідали мальовничі місця південної частини області

 
Працівники Тернопільського обласного центру охорони пам'яток культурної спадщини досліджували цікавинки сіл Кошилівці, Попівці, Буряківка та Слобідка.
 
«Нам, працівникам Центру, здавалося, що ми вже об'їздили всю Тернопільщину вздовж і впоперек, знаємо всі пам'ятки, але виявилося, що це не так. Є села, де ще не ступала нога пам'яткоохоронця, але від цього там не менше пам'яток культурної спадщини і вони є надзвичайно цікавими. На цей раз наша дорога пролягла на південь області у мальовничі місця басейну річки Джурин, що котить свої води у Дністер. Цю місцину ще здавна облюбували люди. Недаремно саме тут є цікаве трипільське поселення в селі Кошилівці, яке дало назву локальній групі споріднених пам'яток по всій Україні, т. зв «кошилівської групи». Пам'ятка почала досліджуватись ще за бабусі Австрії, дала багато цікавого матеріалу і поживу для висновків науковцям. Найважливіші розкопки провів археолог Карел Гадачек у 1908—1912 рр. Ним було розкопано багато майданчиків і глинобитних пічок, якими користувалися трипільці, оригінальні вироби з каменю, кістки, багато антропоморфних та зооморфних статуеток. Дуже важливо, що усі матеріали з Кошиловець археолог опублікував в окремій книзі, а також видав ілюстрований альбом знахідок», — розповідають у Центрі.
 
Детальніше читайте на сторінці Центру.