Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

25.07.2022

Іван Мазепа: історична паралель між сучасним і минулим 

 
Сьогодні, 25 липня, виповнюється 335 років з часу обрання Івана Мазепи гетьманом Лівобережної України. Про видатного політичного та військового діяча розповіли у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.
 
Його гетьманство було найдовшим за всю історію нашої держави — цілих 22 роки він протримав у своїх руках гетьманську булаву. Мазепа належав до високоосвічених людей, мав значний дипломатичний та військовий досвід, а також пройшов школу управління державою під керівництвом Самойловича та Дорошенка.
 
Завдання, які стояли перед ним, як будівничим держави, можна звести до кількох найважливіших напрямків:
- гарантування непорушності своєї влади, підтримання стабільності в суспільстві та забезпечення і сприяння його соціального, економічного й культурного розвитку, оборона держави від посягань зовнішніх ворогів;
- поширення влади на втрачені українські землі, насамперед на Правобережну Україну, й зростання контролю над Запорозькою Січчю.
 
Та головна мета, яка стояла перед Іваном Степановичем — звільнення Гетьманщини з-під влади Московії.
 
Для цього восени 1708 року Мазепа і Карл XII підписали договір, за яким шведський король гарантував Україні «… цілісність її кордонів, непорушність вольностей, законів, прав і привілеїв». Звістка про цей доленосний вчинок Івана Степановича викликала лють царя Петра I. За його наказом московські війська здійснили каральну акцію проти гетьманської столиці.
 
Детальніше — за посиланням.