У Тернопільській ОУНБ діє виставка
До 1-го серпня 2022 року у відділі міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки можна переглянути книжкову виставку «День Хрещення Русі».
28 липня в Україні відзначають свято Володимира Великого, київського князя, який у 988 році охрестив Київську Русь. Ця вікопомна подія стала початком нової епохи в історії Київської Русі.
Саме в цей день українська спільнота відзначає ще одне важливе свято – День Української Державності, яке поєднало в собі славні події минулого та величні події сьогодення, коли наші захисники мужньо відстоюють Незалежність нашої держави!
У відділі міського абонементу розгорнуто книжкову виставку «День Хрещення Русі», присвячену цій даті. На ній представлено монографії, історичні розвідки, довідкові та науково-популярні видання, а також художні твори даної тематики.
Зокрема, варте уваги чотирьохтомне науково-популярне видання «Україна: хронологія розвитку» (Київ, 2009), у другому томі якого «Давні слов’яни. Київська Русь» висвітлюється історичний розвиток українських земель від давніх часів до середини ХІІІ століття. Книга адресована широкому колу читачів.
Любителям давньої історії нашої держави запропоновано історичне дослідження «Тіні згаданих предків, Від склавинів до русинів, Прадавня Україна, Русь і походження українців (серія «Історія без цензури» від харківського видавництва КСД, 2016), з якого можна простежити шляхи наших найдавніших предків на території України.
Ще одне унікальне 15-томне серійне видання від Національної академії наук України «Україна крізь віки» (Київ, 1998), а саме 4 том «Київська Русь» дасть відповідь на запитання- «Що таке Київська Русь?», «Чим була Русь насправді?», «Яку роль відіграло хрещення Русі?» та багато інших.
Досить широко тему хрещення Русі освітлено в художній літературі-це роман «Володимир» Семена Скляренка, роман «Похорон богів» Івана Білика, романи «Іду на вас» та «Ідоли падуть» Юліана Опільського, тощо.
Для юних чтачів буде цікаво почитати збірку «Князі України» (серія «Легенди та перекази», Київ, 2012), — розповідають у бібліотеці.