Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

23.08.2022

У фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається унікальний синьо-жовтий стяг 

У фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається прапор (88 см ширини та 2м 5см довжини), який був вперше, за весь час перебування України в СРСР, піднятий над будинком Тернопільської міської ради народних депутатів.
 
Сьогодні, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного прапора. Щороку в цей день о 09:00 год. прапор піднімають у Києві, обласних та районних центрах, інших населених пунктах нашої країни за участю діячів науки та культури, представників міжнародних, громадських, релігійних організацій, політичних партій та військовослужбовців. Синьо-жовтий стяг вже понад тридцять років майорить над українськими містами та селами.
 
Але так було не завжди… У радянський період зберігання синьо-жовтого полотнища вважалося злочином, а поява українського прапора в громадських місцях розглядалася як надзвичайна подія. Органи безпеки докладали всіх зусиль, аби виявити й покарати «антирадянські елементи». І хоча, патріотів за такі дії засуджували, неодноразові акції з вивішування синьо-жовтого прапора в публічних місцях, все ж таки продовжували відбувалися.
 
1990 рік! У різних містах країни розпочалося активне вивішування українських прапорів над державними будівлями.
У фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається прапор (88 см ширини та 2м 5 см довжини), який був вперше, за весь час перебування України в СРСР, піднятий над будинком Тернопільської міської ради народних депутатів. Виготовлений із двох рівновеликих горизонтальних смуг прозорої синтетичної тканини синього та жовтого кольорів, які посередині зшиті. Прапор надійшов до музею у 1991 році. Переданий представниками міської ради народних депутатів міста Тернополя.
 
Чимало містян пам’ятають, як саме відбувалася ця історична подія. Офіційне вивішування першого національного прапора України в Тернополі було вирішено провести в урочистій обстановці 29 квітня 1990 року. О 19:00 год. на Театральному майдані спершу відбулося освячення синьо-жовтого полотнища священиками Ігорем Возьняком, Дмитром Лисаком та Мефодієм Кудряковим (в миру Валерій, нині покійний). Тоді люди заповнили не лише головну площу Тернополя, а й ближні до неї вулиці. Після чину освячення прапора до нього першими доторкнувся і поцілував 90-річний житель с. Богданівка Підволочиського району Павло Герасимик (сотник Січових стрільців) та міський голова Тернополя В’ячеслав Негода, який прийняв присягу на вірність народові України. Наступним кроком було його підняття над будівлею міської ради. Цю справу доручили наймолодшим та найактивнішим членам організації РУХ заводу «Оріон» – Володимиру Стаюрі та Сергію Сидору. Коли прапор підняли над міськрадою, народ довго аплодував і вигукував: «Слава молодим патріотам!», «Слава Україні!». Прапор вивішувався не тимчасово, а раз і назавжди. Саме з того часу він і майорить над містом.
 
Сьогодні, у час, коли воїни ЗСУ захищають рідну землю, виборюючи її суверенність та недоторканість, саме Державний Прапор України є їх постійним супровідником.
 
Колір синього неба і жовтого лану символізує увіковічення давної потреби для нас, українців, – жити під мирним небом і своєю чесною працею здобувати добробут для країни та родини.
 
Щиро просимо в Бога, щоб наші захисники якнайшвидше повернулися додому живими та здоровими, щоб більше ніхто не залишав на світлому прапорі своєї крові!!!
 
Надіємось та віримо, що дуже скоро наш мирний синьо-жовтий стяг замайорить в усіх куточках України!!!
 
Завідувачка сектора відділу нової та новітньої історії ТОКМ
 Наталія Українець