Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

16.09.2022
«Славетна співачка з Галичини»: у ТОКМ діятиме виставка
 
20 вересня 2022 року у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї розпочинає діяти виставка, приурочена до 150-річчя від дня народження співачки із світовим іменем Соломії Крушельницької.
 
Вона народилася 23 вересня 1872 року у селі Білявинці Бучацького повіту королівства Галичини і Лодомерії, що входило у склад Австро-Угорської імперії.
 
Центральне місце на виставці займають світлини із зображенням примадонни у різних ролях, її особисті речі.
 
Також представлена нотна книга опери Джакомо Пуччіні «Мадам Баттерфляй», що була надрукована в Італії у 1904 році і згодом ще раз перевидана у цій країні.
 
Безумовний інтерес для відвідувачів становить оригінальний документ із бібліотеки Соломії Крушельницької — ноти «Венеціанської пісні» (музика Пауло Тості, слова Б. Стефенсона).
 
Також унікальними експонатами є платівка американської фірми «Коламбія» із записами двох українських пісень у її виконанні, зокрема, «Через сад виноград» і «Вівці, мої вівці» та дві платівки, випущені фірмою «Мелодія» до століття від дня народження співачки, з відгуками відомих українських діячів культури того часу.
 
Окрім того, на виставці експонуються книги про життєвий і творчий шлях нашої землячки, видані у Києві, Львові і Тернополі, значки із музейної колекції, випущені до її сторічного ювілею.
 
Виставку підготували співробітники відділу стародавньої історії, — розповідають у музеї.